iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Francouzský Chronopost nakoupí 420 elektrických Crafterů

Francouzský Chronopost nakoupí 420 elektrických Crafterů

 
vw-0

středa, 19. února 2020

Elektrické dodávkové vozy se zatím prosazují spíš v segmentu malých LUV, automobilky však doufají také v zájem o větší modely. I v tomto segmentu zuří „uhlíkový boj“ a každá větší objednávka je zajímavá. Jedna taková se povedla Volkswagenu ve Francii, kde dodá společnosti Chronopost během dvou let 420 vozů e-Crafter.

 

Chronopost je dceřinou společností koncernu Groupe La Poste a působí v oblasti městské logistiky. Pro elektrický Crafter se rozhodla po rozsáhlých testech. „Jedná se o dosud největší objednávku fleetového zákazníka požadujícího výhradně elektrické vozy, jakým je e-Crafter. Je to další důležitý krok k trvale udržitelné dopravě v centrech měst. Děkujeme společnosti Chronopost za důvěru, kterou vkládá do našich vozidel, jež budou rozvážet zásilky zákazníkům na posledním úseku doručovacího procesu,“ komentuje obchod Heinz-Jürgen Löw, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za prodej a marketing (na snímku vlevo).

Chronopost se na čistou městskou logistiku zaměřuje již několik let a od září 2019 dodává zboží zákazníkům po celé Paříži flotilou vozidel, která jezdí plně na alternativní pohony. Do června letošního roku se tato politika rozšíří do více než osmnácti francouzských měst. „Zprovoznění flotily stoprocentně čistých vozidel pro doručování zásilek v městských oblastech je významným krokem a velkou investicí do budoucnosti. Elektricky poháněná vozidla, jakým je i námi vybraný e-Crafter, mají nyní dostatečný dojezd pro používání ve velkém měřítku po celé Francii a umožní doručování zásilek na posledním úseku logistického procesu a další logistické služby ve velkoměstech, aniž by bylo narušováno životní prostředí místních obyvatel,“ uvedl Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost.

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz