iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Nokia Solutions & Networks sází na operativní leasing

Nokia Solutions & Networks sází na operativní leasing

 
2015

úterý, 17. března 2015

Společnost Nokia Solutions & Networks je technologickou společností zaměřenou na oblast přenosu dat a telekomunikační služby. Na našem trhu ji řídí Ing. Aleš Voženílek, který je pro letošek také členem manažerské poroty pro volbu firemních aut roku 2015.

 

„Auta mě zajímají především z pohledu nákladů, které na ně musí společnost vynaložit, a zároveň bezpečnosti a uživatelského komfortu z pohledu řidiče. Rád zjišťuji, co funguje v jiných firmách, rád testuji nové vozy a rád se setkávám s lidmi ze zastoupení značek, z fleet managementu a leasingových společností,“ říká Aleš Voženílek.

 

Ing. Aleš Voženílek o vozovém parku společnosti Nokia Solutions & Networks   

Vozový park společnosti Nokia Solutions & Networks čítá v současnosti na třicet vozidel. Vsechna jsou pořízena formou operativního leasingu na čtyři roky a 120 000 kilometrů. Vozidla jsou objednávána dle platné Car Policy, která je pravidelně aktualizována na základě měnící se nabídky vozidel na trhu. Základní princip přidělování kategorie vozu je určen funkcí pracovníka a tento princip se nemění. To znamená, že funkce určuje, na jaké auto má zaměstnanec nárok. Základní model rozdělení vozidel má kategorie Servisní technik, Manažer, Core Account Team Member a Executive. Související auta pro tyto kategorie jsou například Kia Ceed SW, Škoda Octavia, Škoda Superb nebo Volkswagen Passat a BMW řady 3 nebo 5. Vozy objednáváme v bílé a černé barvě s pevně stanovenou výbavou nebo konfigurací. Jinými slovy: zaměstnanec dostane ve své kategorii a na základě své funkce pevně danou konfiguraci vozu, například Škoda Octavia 2.0 TDI Elegance v bílé barvě. Tato praxe nám umožňuje vyjednat zajímavé ceny pro větší objem stejných aut a zároveň snadnou realokaci vozidel zaměstnancům v případě nutnosti. V letošním roce nechystáme v oblasti car policy žádné zásadní změny, ani významné změny v počtu vozidel.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz