iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Philip Morris mění fleetovou strategii

Philip Morris mění fleetovou strategii

 
ford-0

pondělí, 11. ledna 2016

Domácí zastoupení tabákového koncernu Philip Morris mění svou strategii v oblasti akvizice vozového parku. Provozovatel bezmála tří stovek převážně osobních automobilů se po důkladných analýzách rozhodl pro změnu zásadní, neboť přechází od nákupu vozidel do majetku k operativnímu leasingu.

 

„Rok 2016 se stane zahájením našeho přechodu od nákupu vozidel do majetku k operativnímu leasingu, takže se bude v rámci obvyklého  výměnného profilu postupně snižovat počet vozidel ve vlastnictví naší společnosti,“ říká Petr Králíček, Supervisor Fleet Services CZ & SK společnosti Philip Morris ČR a.s. a zdůrazňuje, že s touto změnou dojde zároveň ke zkrácení doby provozu  firemních vozů z pěti na čtyři roky. „Soustředíme se na vyladění procesů s dodavatelem leasingu tak, aby byla spolupráce efektivní a nepřinesla zhoršení služeb pro naše interní zákazníky, tedy uživatele vozidel, a aby se naopak projevily  výhody této formy správy vozového parku. Plánujeme také testování alternativních modelů vozidel k těm, které v současnosti používáme, a to zejména v kategorii takzvaných Working Tool Car, tedy pracovních vozidel,“ doplňuje Petr Králíček.

Philip Morris dlouhodobě používá především vozy značky Ford a koncernu Volkswagen, v minulosti zkoušel řadu alternativ, mezi nimi třeba i hybridní vozy Toyota. Cílem bylo vždy hledání vyšší efektivity vozového parku. Nyní by k ní měl napomoci také operativní leasing.  Vedle toho ale tabákový gigant úzkostlivě dbá na bezpečnost svých zaměstnanců za volantem a může se v této oblasti pochlubit zajímavými výsledky. A jak říká Petr Králíček, úsilí v tomto směru nepolevuje: „Nadále budeme prohlubovat širokou škálu preventivních programů a metod v oblasti Fleet Safety, abychom udrželi svou vedoucí pozici, kterou v rámci společnosti Philip Morris celosvětově v tomto ohledu máme.“

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz