iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Středočeská záchranka má šest nových aut včetně tří Crafterů pro mimořádné události

Středočeská záchranka má šest nových aut včetně tří Crafterů pro mimořádné události

 
zzs

pátek, 28. února 2020

ZZS Středočeského kraje posílila svůj vozový park o šest nových automobilů. Jedná se o tři Škody Kodiaq se záchranářskou lékařskou výbavou a tři Volkswageny Crafter určené pro mimořádné události. K symbolickému předání klíčů došlo včera v prostorách mělnické výjezdové základny ZZS.

 

Kodiaqy vyšly včetně všech úprav a speciálního vybavení na necelých 3,6 milionu Kč. Vozy budou zapojeny do systému RV (rendez-vous), který dnes již využívají všechny krajské ZZS s výjimkou Ústeckého kraje. Systém nabízí vyšší míru flexibility využívání nejen vozů, ale zejména záchranářů a lékařů. Při závažných událostech může zasahovat čtyřčlenný tým, kombinující záchranáře v sanitním voze a lékaře v upraveném osobním voze, zatímco méně závažné případy řeší pouze dvoučlenná záchranářská osádka.

Craftery pro mimořádné události budou sloužit v Benešově, Mělníku a Příbrami, odkud budou v případě potřeby nasazována v situacích s větším počtem postižených osob. Ve výbavě těchto vozidel jsou mimo jiné elektrocentrály a kontejnery se zdravotnickým a záchranářským materiálem a také nafukovací stany, které mohou na místě zásahu posloužit jako provizorní ošetřovna nebo zázemí pro záchranáře.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz