Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Technologický den v Dolních Břežanech: Zaměřeno na budoucnost

Technologický den v Dolních Břežanech: Zaměřeno na budoucnost

 
2016-brezany

pátek, 9. září 2016

Jen několik kilometrů od hranic hlavního města se včera odehrála v pořadí čtvrtá akce letošní Tour de Fleet. Technologický den v Dolních Břežanech přivítal celkem 212 účastníků a na parkoviště vedle tamního nového špičkového vědeckého zařízení, laserového centra ELI-Beamlines, se postavilo 85 testovacích aut.

 

Technologický den magazínu FLEET firemní automobily byl druhou tematicky zaměřenou akcí letošní Tour de Fleet. Po Dnu TCO v Olomouci se tentokrát pozornost zaměřila na vyspělé automobilové technologie, doplňkovým tématem akce pak bylo pojištění vozových parků. Tato témata se samozřejmě promítla do skladby programu akce, který zahrnoval dopolední konferenční část, na kterou navázaly odpolední testovací jízdy a jednání na stáncích jednotlivých partnerů akce.

 

Moderní technologie a jejich přínos
V rámci dopolední konference zazněla celá řada zajímavých informací z obou zmíněných oblastí. Přednáškový program zahájil Jan Ulip, Fleet Area Representative společnosti Hyundai Motor Czech. Představil modelovou řadu této dynamicky se rozvíjející automobilky právě s ohledem na její technologické schopnosti, které zahrnují nejvyspělejší asistenční a bezpečnostní systémy, stejně jako pokrokové systémy pohonu. Jan Ulip detailně představil vedle ostatních modelů značky zejména nastupující zcela novou modelovou řadu Ioniq, která je první svého druhu na světě. Nabídne totiž jak hybridní, tak plug-in hybridní a plně elektrickou verzi. Doposud takový model na světových trzích není.

Na tuto prezentaci navázala přednáška Richarda Plose, šéfredaktora magazínu Fleet Firemní automobily, zaměřená na moderní automobilové technologie dneška. Na příkladu dnes již zcela samozřejmého systému ABS ilustroval, jak se vyvíjí vnímání technických novinek veřejností a jaké následné efekty může zavedení jedné novinky mít pro vznik dalších technologií. V přednášce se objevila vedle dnes již známých a v praxi osvědčených systémů i témata autonomního řízení či elektromobility, tedy témata dohledné budoucnosti.

Také třetí přednáška se týkala moderních trendů. Hynek Homola, manažer společnosti Car4Way totiž představil carsharingový program jako zajímavou cestu k zajištění mobility bez nutnosti investic do vlastních vozidel. Sdílení vozidel je jedním z trendů současnosti a jistě se bude dále rozvíjet právě v souvislosti s nastupujícími technologiemi, ať již jde o elektromobilitu či autonomní řízení. Nicméně i v dnešní podobě mají carsharingové služby co nabídnout, neboť řeší celou řadu problémů, které trápí zejména větší aglomerace.

Dopolední program konference uzavřela panelová diskuse zaměřená na druhé téma akce, tedy pojištění vozových parků. Zúčastnili se jí Jiří Jirsa, vedoucí oddělení flotilového autopojištění Allianz pojišťovny, Ladislav Gela, vedoucí oddělení správy smluv Uniqa pojišťovny, Jan Nevrtal, vedoucí odboru UW flotilového pojištění Kooperativa pojišťovny

a Martin Kovář, generální ředitel společnosti Jitona a.s. jakožto zástupce provozovatelů firemních autoparků. Diskusi moderoval redaktor magazínu FLEET firemní automobily Petr Láska a přítomní se dozvěděli řadu zajímavostí z oblasti pojišťovnictví. Probíraly se současné trendy v pojištění, možnosti, jak dosáhnout snížení nákladů na pojistné, problematika asistenčních služeb spojených s pojištěním a podobně. Mimo jiné zde zaznělo, že pojišťovny budou nuceny v dohledné době reagovat na stávající trend downsizingu motorů. Pojišťovny dnes také investují do pokročilých systémů instalovaných ve vozidlech pojištěnců, zaměřených na zvýšení bezpečnosti, očekávat se dá také trend individuálního přístupu na základě skutečně najížděných kilometrů či jízdního stylu řidičů. Moderní technologie, o kterých byla v předchozích přednáškách řeč, takovému přístupu napomáhají a v konečném důsledku zvýhodní pojištění těm, kteří jezdí bezpečně a s příznivým škodním průběhem, či zcela beze škod.  

 

Hi-Tech, slunce, pohoda...
Odpolední program Technologického dne v Dolních Břežanech, který se konal za nadstandardní přízně počasí, se v zásadě nelišil od klasických a dnes již dobře známých Dnů s Fleetem. Snad jediným rozdílem bylo výraznější zastoupení hybridních automobilů a elektromobilů. A reakce na ně byly většinou velmi příznivé. „Vyzkoušel jsem si například Kiu Soul v elektrickém provedení a musím říci, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Je to prostorné auto a jezdí se s ním opravdu příjemně. Myslím, že až budu uvažovat o obnově našeho firemního parku, zvážím nákup několika elektromobilů, které by byly určeny pro kratší cesty, kterých absolvujeme poměrně hodně,“ svěřil se se svými myšlenkami například výkonný ředitel společnosti ASV Roman Kovář. Příznivě hodnotila zájem o elektromobily Nissan fleetová manažerka domácího zastoupení této značky Veronika Svobodová, na parkovišti se příliš neohřál ani elektromobil Tesla S a nejnovější generace Toyoty Prius nebo Mitsubishi Outlander PHEV. Velkou pozornost na sebe poutala i futuristická Toyota C-HR, byť zatím pouze ve statické ukázce. A k vidění byl i zcela nový hybridní crossover Kia Niro, který u dealerů také zatím nenajdete.

V permanenci byly i konvenční automobily. Zúčastněné automobilky předvedly to nejlepší, mnohdy naprosté novinky, a tak bylo na co se dívat a čím jezdit. V permanenci byl atraktivní model Genesis automobilky Hyundai, který udivoval přítomné manažery jak svým majestátním vzhledem, tak komfortem a výkonností. V neustálém provozu byl i atraktivní Jaguar X-Pace, zájem byl o nový Ford Edge, zcela novou Kiu Optima v provedení kombi nebo Land Rover Discovery Sport. To všechno jsou automobily využívající ve velké míře nejmodernější automobilové technologie a účastníci Technologického dne se tak mohli v praxi seznámit s tím nejlepším, co dnes automobilismus nabízí. Získali tak řadu podnětů a informací pro strategické řízení svých vozových parků. 

Součástí akce byla i řada partnerů nabízejících služby, které budou vyžadovat i ty nejmodernější automobily. Svůj servisní koncept prezentovala společnost Auto Check Center, možnosti efektivních oprav autoskel prezentovala společnost AG Autoskla, moderní systémy monitoringu provozu vozidel představily společnosti Princip či Sherlog, o pojištění bylo možno v návaznosti na panelovou diskusi dále hovořit na stánku společnosti Allianz. Významnou součástí akce byli prodejci vozidel, kteří zajistili i značnou část testovacích vozů mnoha značek. Akce se zúčastnily společnosti Přerost a Švorc Auto, NH Car, Louda Auto, Auto Bond Group či Auto Palace Group. Ti všichni přispěli společně s přímým zastoupením značek Hyundai, Jaguar, Land Rover, Toyota, Lexus, Kia a Ford k vysoké atraktivitě odpoledního programu Technologického dne 2016, stejně jako atraktivní prostory supermoderního vědeckého pracoviště ELI-Beamlines, jehož útroby si navíc mohli zájemci prohlédnout během prohlídky s průvodcem.  

 

Ještě dvě setkání
Seriál Tour de Fleet 2016 pokračuje posledními dvěma akcemi. JIž za necelý měsíc, konkrétně 6. 10. se sejdou fleetoví manažeři nedaleko Pardubic v Golf & Spa centru Kunětická hora. Opět bude k vidění plejáda aut a s nimi i mnoho příležitostí k navazování nových obchodních, profesních či osobních vztahů. Přihlásit se můžete zde

Závěr pak obstará Fleet Festival Praha v prostorách Top Hotelu. I zde bude možnost si v časovém rozpětí 9.00 - 16.00 vyzkoušet přistavené automobily. K testování na této akci se můžete přihlásit zde .

V rámci Fleet Festivalu Praha proběhne také panelová moderovaná diskuse Face to Face za účasti až osmdesáti manažerů ze strany dodavatelů a jejich zákazníků. Pokud reprezentujete společnost s vozovým parkem nad dvacet vozidel a měli byste zájem se zúčastnit této unikátní příležitosti diskutovat se zástupci dodavatelů ze všech fleetových odvětví u jednoho velkého stolu, pak zašlete žádost o účast e-mailem na: richard.plos@ifleet.cz.             

 
2016-brezany
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz