iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » DS začal prodávat model Crossback. Ceny od 895 000 Kč

DS začal prodávat model Crossback. Ceny od 895 000 Kč

 
ds

pondělí, 5. listopadu 2018

Na domácí trh byl uveden model DS 7 Crossback, který symbolizuje přechod značky k plné svébytnosti a nezávislosti na Citroënu, se kterým dosud fungoval coby sub-brand. S modelem DS a potažmo s celou značkou má skupina PSA velké plány. Cílem je vytvořit charismatickou prémiovou značku, která se od tradičních výrobců prémiových aut v mnohém odlišuje a pečuje o klienta nebývalou měrou.

 

Nový DS 7 Crossback je středně velkým SUV s délkou 4,57 m, výškou 1,62 m a šířkou 1,89 m. Zavazadlový prostor nabídne základní objem 555 l a maximální 1752 l. Z hlediska praktičnosti tak vůz uspokojí široké spektrum zájemců, ale to, na čem značka staví především, je styl, prémiovost a vysoký standard péče o klienta.    

Novým DS 7 Crossback vytváří značka charakteristické designérské prvky, které budou vlastní i dalším modelům, které přijdou, ať už to bude nový DS 3, nebo další modely, které budou v nabídce postupně přibývat. Hlavním identifikátorem budou tzv. DS Wings, tedy výrazné chromované prvky rámující masku chladiče a spodní část světel. Vzhledem k záměru prezentovat se jako součást luxusního trhu (nejen automobilového) má design DS i řadu dalších specifických prvků, jako jsou například světla DS Active LED Vision, která se po otevření purpurově rozsvítí a otočí o 180°.  Světelný „podpis“ denního svícení připomíná vpředu perlový náhrdelník, vzadu díky technologii 3D Full LED vytvářejí světla trojrozměrný motiv šupin, přímo inspirovaný avantgardním stylem posledního koncepčního vozu značky DS E-Tense.

 

Interiér: tradice i avantgarda

Zatímco vnější design je až na detaily spíše decentní, interiér byl pojat o poznání avantgardněji. Uvnitř DS 7 Crossback nabídne dva dvanáctipalcové displeje, což je v tomto segmentu neobvyklé. Mechanický přístrojový štít DS 7 vůbec nenabízí. Jak uvedla Martina Bedrnová, vedoucí značky pro Českou republiku, DS v podstatě nemá klasickou základní výbavu, která by postrádala důležité výbavové prvky tvořící image vozu. Nabídka vždy zahrnuje verze, které jsou plnohodnotně vybaveny. Důraz je kladen na individualizaci, takže interiér nabízí pět různých stylů s názvy Bastila, Rivoli, Faubourg, Opera a Performance Line. Je znát velká snaha interiérem zaujmout, přinést něco nového a vytvořit velmi příjemné a útulné prostředí. Detaily jsou propracované a použité materiály kvalitní. Najdeme zde pravé dřevo, potahy z Alcantary nebo kůže Nappa a tam, kde bylo možno vzhledem k bezpečnostním předpisům použít kov, je skutečně leštěný či broušený kov. Standardem DS je kůží čalouněný volant, přičemž čalouněna mohou být i ramena volantu a jeho střed, což je další z neobvyklých prvků i v rámci prémiového segmentu. Dalšími prvky, které stojí za povšimnutí je například zpracování sedadel Bracelet s perlovým prošitím, které je použito i u palubní desky a dveřních panelů, nebo gilošované kovové páčkové přepínače s motivem „Clous de Paris“. A ještě jeden zajímavý prvek: automobilka se spojila po letech se značkou B.R.M Chronographes, která vyrobila exkluzivní hodinky B.R.M E180, které jsou umístěny na přístrojové desce a při nastartování se vysunou z pouzdra a otočí se do „pracovní“ polohy. Další slavnou značkou, se kterou se DS spojil, je výrobce Hi-fi komponentů Focal, který vybavil interiér DS 7 aparaturou s vynikajícím zvukem.  

 

Pět motorů doplní plug-in hybrid

Pro pohon DS 7 bylo prozatím vybráno pět motorů, tři zážehové a dva vznětové. Novinkou je výkonný zážehový agregát 1. 6 THP 225 (165 kW), který doplní verze 1. 6 THP 180 (133 kW) a později i základní provedení PureTech 130 (95 kW). První dva agregáty jsou standardně spojeny s osmistupňovým automatem, nejslabší agregát dostane v základu šestistupňový manuál. Dvojicí dostupných dieselů jsou 2.0 BlueHDi 180 (130 kW) a 1.5 BlueHDi 130 (95 kW). Silnější motor je dodáván pouze s automatem, slabší také s šestistupňovým manuálem.  V příštím roce doplní nabídku také plug-in hybridní verze s označením E-Tense, které nabídne jako jediné díky elektromotoru i pohon všech kol. K výkonu zážehového agregátu 147 kW se přidávají dva elektromotory každý o výkonu 80 kW. Maximální výkon hnací soustavy bude 220 kW. Zásoba elektrické energie v baterii o kapacitě 13 kWh by měla postačit k ujetí 50 km v čistě elektrickém režimu. O dobíjení se postará palubní nabíječka o výkonu 6,6 kW.

 

Technologický lídr skupiny

Značka DS bude v rámci skupiny PSA nositelem nejmodernějších technologií, které jsou k dispozici. Platí to například o asistenčním systému DS Connected Pilot, který představuje další vývojový stupeň na cestě k autonomii. Představuje komplex funkcí, které mají vliv na řízení, upravují rychlost podle vpředu jedoucího vozidla, drží vůz ve zvoleném jízdním pruhu, a také se dokáže přizpůsobit řidičovým návykům. DS Connected Pilot je použitelný do rychlosti 180 km/hod (podle legislativy dané země) a dokáže ovlivňovat jak rychlost, tak směr jízdy.  Kamera systému rozlišuje plnou a přerušovanou čáru, při jízdě systém její obraz neustále analyzuje a umí řešit řadu dopravních situací. Systém DS Park Pilot zase umožňuje podélné i příčné automatické parkování zcela bez zásahu řidiče.  Stačí, aby pouze držel tlačítko „Park“. DS 7 Crossback disponuje také systémem nočního vidění, nebo vyspělým monitoringem pozornosti řidiče, který zajišťuje, aby se i v režimu poloautomatické jízdy věnoval situaci na vozovce.  

Pro komfortní jízdu odpovídající prémiovému zacílení značky vytvořili konstruktéři systém DS Active Scan Suspension, který díky kameře detekuje nerovnosti na vozovce před vozem ve vzdálenosti pět metrů a ve spolupráci se čtveřicí čidel světlé výšky a třemi akcelerometry předává informace počítači, který nepřetržitě ovlivňuje charakteristiku všech tlumičů v zájmu co nejlepšího komfortu jízdy.

 

Klient jako v bavlnce

Vedle technických zajímavostí je u DS výrazný také akcent na péči o klienta. Pro prodej vozů DS jsou nadále k dispozici pouze specializované showroomy, souběžný prodej s jinými značkami končí. Takzvané DS Store showroomy nabídnou atmosféru odpovídající ztvárnění vozů, tedy se smyslem pro detail a komfortem. První DS Store v České republice otevírá v Praze na Černém mostě společnost Domanský.  

V rámci programu Only You nabízí DS řadu individuálních služeb, k nimž má zákazník přístup jak telefonicky, tak přes aplikaci MyDS, která se záhy stane každodenním partnerem všech majitelů vozů DS. Značka nabízí také prémiovou asistenční službu DS Asistence či službu pick-up DS Valet, která funguje jako vyzvednutí či doručení vozu na požadovanou adresu a lze ji využít i v případě pravidelného servisu či údržby vozu. DS Asistence nabízí záruku plné mobility při poruše, nehodě, ztrátě klíče, natankování špatného paliva a podobně. Je dostupná stiskem tlačítka DS ve vozidle, v aplikaci MyDS nebo na jednotném telefonním čísle.

Zajímavým prvkem služeb je také fakt, že majitelé vozidel DS 7 budou mít v ceně vozu také jeho servis. Jedná se o nejvyšší úroveň servisní smlouvy s názvem Free Drive, která kromě záruky na pět let (do 100 000 km) zahrnuje také všechny předepsané servisní prohlídky a výměnu všech opotřebených dílů.

K dispozici bude majiteli DS 7 také osobní asistent, který pomůže v pracovních dnech s nejrůznějšími problémy, zajistí objednání do servisu, zkušební jízdu a podobně. Celkově je znát, že se značka hodlá prezentovat jako skutečný partner uživatele či majitele vozu a co nejvíc mu život s autem usnadňovat a zpříjemňovat.

 

I s operativním leasingem a akčními verzemi

Ceny nového DS 7 Crosback začínají na částce 895 000 Kč za provedení Performance Line 1.5 BlueHDi 130 (95 kW) s manuální převodovkou. Příplatek za automat je u této verze 50 000 Kč. Další motorizace již jsou k dispozici i v provedeních označených So Chic a Grand Chic. S motorem 2.0 BlueHDi 180 (130 kW) jsou ceny 1 015 000 Kč za první dvě provedení nebo 1 190 000 Kč za verzi Grand Chic. Zážehová verze 1.6 PureTech 180 (133 kW) začíná na částce 965 000 Kč a končí na 1 165 000 Kč, nejvýkonnější provedení 1.6 PureTech 225 (165 kW) je k mání za ceny od 1 015 000 Kč do 1 215 000 Kč. K dispozici je také nabídka několika variant operativního leasingu. Velmi zajímavé jsou u něj zvýhodněné nabídky s obohacenou výbavou. Nejvýkonnější provedení DS 7 Grand Chic 1.6 PureTech 225, u kterého byla výbava doplněna tak, že obsahuje prakticky vše, co je pro tento model k dispozici, přijde měsíčně na 13 096 Kč v rámci programu Relax (bez servisních služeb) nebo na 15 438 Kč při full service leasingu Relax Plus. V případě vznětového provedení DS 7 Grand CHic 2.0 Blue HDi 180 jsou ceny pronájmu velmi podobné: 13 038 Kč nebo 15 385 Kč. Ceny jsou stanoveny pro smlouvu na čtyři roky s ročním nájezdem 20 000 km. K dispozici jsou i další akční nabídky na verze v provedení Performance Line, nebo na standardní verze DS 7.

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz