iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Kia zahájila výrobu elektrického Soulu EV pro evropské trhy

Kia zahájila výrobu elektrického Soulu EV pro evropské trhy

 
soul-ev

čtvrtek, 12. června 2014

Automobilka Kia zahájila sériovou výrobu elektromobilu Kia Soul EV. První vozidla jsou určena pro vybrané evropské trhy, prodej v Evropě včetně České republiky bude zahájen ve druhé polovině letošního roku. Soul EV je vyráběn v korejském závodě Kia Gwangju a zpočátku se počítá s výrobou 5000 elektromobilů ročně.

 

I když se jedná o první elektromobil značky Kia, který je určen pro globální trhy, je Soul EV již její druhou generací elektromobilů. V konstrukci jsou využity  zkušenosti z vývoje elektromobilu Kia Ray EV a každodenního provozu flotily vozů Ray EV během uplynulých tří let.

Soul EV má v evropské verzi kombinovaný dojezd 212 km díky vysokokapacitní sadě 192 lithium-polymerových akumulátorových článků s kapacitou 27 kWh. Energetická hustota akumulátorových článků dosahuje hodnoty 200 Wh/kg a je nejvyšší v automobilovém průmyslu. Články jsou uloženy pod podlahou interiéru, což přispívá k nízkému těžišti.

K dlouhému dojezdu napomáhá řada technických opatření pro snížení spotřeby.  Patří mezi ně nové tepelné čerpadlo, chytrý systém přívodu vzduchu a nový individuální ventilační systém. Uvedené systémy maximalizují dojezd efektivním využíváním energie pro funkce topení, ventilace a klimatizace.

Zdrojem hnací síly je elektromotor o výkonu 81,4 kW, který poskytuje okamžitý točivý moment 285 N.m. přenášený na přední kola prostřednictvím jednostupňového redukčního převodu. Soul EV akceleruje z 0 na 100 km/h za 11,2 sekundy a nejvyšší rychlost činí 145 km/h.

K nabíjení lze využít jakoukoli elektrickou zásuvku. Palubní nabíječka na střídavý proud s výkonem 6,6 kW umožňuje plné nabití akumulátoru během pěti hodin. Osmdesátiprocentního nabití lze dosáhnout za pouhých 25 minut s nabíječkou o výkonu 100 kW na stejnosměrný proud (33 minut při 50 kW).

Nový Soul EV obdržel jako první automobil na světě ekologický certifikát UL, který dokládá použití 23 942 gramů bioplastů a 10% podíl uhlíku s organickým původem v materiálech. Mezi recyklovatelné materiály v interiéru modelu Soul EV patří bioplasty, biopěny, biotkaniny a bioplsti na bázi PET z organických surovin. Používané materiály mají nízký obsah těkavých organických látek. Uplatnění nalézají také nově vyvinuté antibakteriální materiály a laky.

Napsal: redakce

 
soul-evsoul-evsoul-ev
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz