Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nissan a jeho nová elektrifikovaná řada

Nissan a jeho nová elektrifikovaná řada

 
2022-michele

pondělí, 28. března 2022

(TZ:Nissan) Společnost Nissan nedávno představila nové šestičlené elektrifikované řady, která přijde na trh letos v létě.Nissan urychluje přechod na elektrifikovanou mobilitu prostřednictvím dosud nejzajímavější a nejkomplexnější nabídky značky.

 

V návaznosti na rozhodnutí neinvestovat do normy Euro 7 pro osobní automobily nebude Nissan od roku 2023 v Evropě uvádět na trh žádné nové osobní automobily s čistě spalovacím motorem. Společnost Nissan podniká odvážné kroky, aby zajistila novou éru mobility, a očekává, že do roku 2026 bude 75 % jejího prodejního mixu v regionu elektrifikováno, přičemž do konce desetiletí chce dosáhnout 100 %.Toto oznámení hraje hlavní roli při naplňování strategie Nissan Ambition 2030, dlouhodobé vize společnosti pro posílení mobility i mimo ni. "Nissan směřuje k elektrifikované budoucnosti a Evropa je v čele tohoto trendu. Prostřednictvím vize Ambition 2030 jsme stanovili jasný směr a s naší novou elektrifikovanou řadou skutečně dláždíme cestu k udržitelné budoucnosti," řekl Guillaume Cartier, předseda představenstva společnosti Nissan pro Afriku, Střední východ, Indii, Evropu a Oceánii."S využitím naší globální přítomnosti a aliančních partnerství se jedná o přelomový okamžik pro Nissan v Evropě, neboť přicházíme s dosud nejkomplexnější nabídkou produktů. Využili jsme naši průkopnickou osobnost a naše odborné znalosti v oblasti elektrické energie, abychom nabídli řadu elektrifikovaných technologií pohonu, které splňují potřeby našich zákazníků." Společnost Nissan pracuje na komplexním energetickém ekosystému pro elektromobily, který zkoumá iniciativy zaměřené na optimalizaci a rozšíření možností využití energie z baterií. Vlajkový výrobní ekosystém společnosti Nissan, EV36Zero, se sídlem v Sunderlandu ve Velké Británii, propojuje výrobu vozidel s výrobou baterií poháněných obnovitelnými zdroji energie, aby stanovil vzor pro budoucí výrobu mobility. Spojením modelu EV36Zero s novou elektrifikovanou produktovou řadou v regionu Nissan v Evropě skutečně otočil list a vydal se jasnou cestou k elektrifikaci a uhlíkové neutralitě.

Rozmanitá sestava pro elektrifikovanou budoucnost
Nissan nastavuje měřítko pro elektrifikovanou nabídku a přináší větší výběr, větší vzrušení a větší dostupnost než kdykoli předtím. Po zavedení hybridní technologie u vozu JUKE, e-POWER u vozů Qashqai a X-Trail a uvedení čistě elektrického vozu Ariya letos v létě je rok 2022 rokem, kdy Nissan nabídne úrovně elektrifikace odpovídající potřebám zákazníků.

Elektrifikace bez kompromisů
Elektrická revoluce stále nabírá na obrátkách a Nissan podporuje řidiče na cestě k bezemisní mobilitě nabídkou elektrifikovaných crossoverů. Portfolio pohonných jednotek dostupných ve vozidlech Nissan odráží rozmanitost řidičských návyků zákazníků.

JUKE Hybrid
Je nejnovější iterací kompaktního crossoveru Nissan, který si zachovává osobitý charakter vozu JUKE a poskytuje zákazníkům, kteří se zajímají o elektrickou energii, komplexní úvod do světa elektrifikace. JUKE Hybrid v sobě spojuje pohotový výkon, příjemné jízdní vlastnosti a vynikající spotřebu paliva, což přináší uspokojivou a jistou jízdu. JUKE Hybrid přináší zákazníkům skutečně integrovaný zážitek z elektrifikované jízdy díky multimodálnímu pohonu a inteligentní převodovce, která nabízí čistě elektrický pohon nebo kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru. Inovativní systém e-Pedal Step společnosti Nissan umožňuje řidiči zrychlovat a zpomalovat vůz na pomalou plíživou rychlost (~5 km/h) - což zvyšuje komfort a pohodlí při jízdě.

Zcela nový Qashqai e-POWER
Navazuje na své dědictví prvního crossoveru na světě, povyšuje zážitek z jízdy v crossoveru díky jedinečné technologii pohonu e-POWER společnosti Nissan. Systém vyvinutý výhradně společností Nissan přináší nezaměnitelné vzrušení z plně elektrické jízdy bez nutnosti dobíjení. Kola pohání ze 100% elektromotor, který zajišťuje okamžitou a lineární akceleraci, zatímco malý spalovací motor dobíjí baterii za jízdy - a nabízí tak ještě větší jistotu za volantem.

Zcela nový X-Trail e-POWER
Je vybaven inovativním pohonem e-POWER a technologií řízení všech kol e-4ORCE, jež pohání rodinná dobrodružství. Elektrický výkon a kultivovanost bez námahy má řidič s podporou systému e-POWER na dosah ruky. Mimořádně tichý a komfortní chod modelu umocňuje preciznost dvoumotorového pohonu všech kol e-4ORCE - společně nabízejí poutavý, ale jistý zážitek z jízdy. Komplexní elektrifikovaná nabídka společně přináší vzrušující směs nadšení a jistoty, která řidičům umožňuje využívat výhody elektrifikované mobility a připravuje je na budoucnost.

Kompletní elektrifikace -  100% eletkrický pohon

Nissan LEAF
LEAF, první sériově vyráběný elektromobil na světě, zahájil revoluci a stanovil vzor pro moderní elektromobily - od uvedení na trh v roce 2010 se prodalo více než 577 000 vozů LEAF po celém světě a najelo se více než 9 miliard kilometrů s nulovými emisemi. Nissan s modelem LEAF rozvinul své bohaté zkušenosti v oblasti elektrifikace a během deseti let vývoje zdokonalil úspěšný vzorec tak, aby se elektromobily staly dostupnými pro všechny - s modelem LEAF 2022 přináší ještě atraktivnější design, bezproblémovou konektivitu a efektivní možnosti pohonu.

Nissan Ariya
Ariya je první plně elektrický coupé-crossover značky Nissan, který představuje novou kapitolu na cestě elektrifikace Nissanu a je vrcholem toho, co Nissan umí nejlépe. Ariya je prvním vozem, který využívá důmyslnou platformu CMF-EV vyvinutou společností Nissan pro Alianci, a představuje dokonalý elektrický zážitek; ztělesňuje japonskou DNA společnosti Nissan, nabízí dynamické jízdní výkony a může se pochlubit jedním z nejprostornějších interiérů v segmentu. Ariya, která nově definuje plně elektrickou jízdu, bude také vybavena systémem e-4ORCE, který představuje dokonalou rovnováhu mezi výkonem a ovládáním. Bezproblémové rozdělení výkonu systému se dvěma motory zajišťuje okamžitou odezvu pro bezproblémovou akceleraci v různých jízdních scénářích.

Nissan Townstar
Zcela nový Townstar, nová generace plně elektrického kompaktního lehkého užitkového vozu Nissan, je navržen jako spolehlivý, efektivní a snadno udržovatelný obchodní partner, optimalizovaný pro neustále se měnící potřeby zákazníků.Tento model, který využívá synergie s platformou Alliance, byl navržen jako inteligentní kombinace efektivity a praktičnosti. Zcela nový Townstar, který bude nabízen i s plně elektrickým pohonem s dojezdem 300 km v kombinovaném cyklu WLTP a sadou více než 20 technologických prvků, je ideální pro doručování na poslední vzdálenosti. Tato kompaktní dodávka nové generace pomáhá zajistit budoucnost udržitelného podnikání a urychlit přechod na elektrifikaci.

 

 

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz