iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nissan uvádí na trh užitkové vozy Townstar a Interstar

Nissan uvádí na trh užitkové vozy Townstar a Interstar

 
2022-michele

čtvrtek, 21. dubna 2022

(TZ: Nissan) Společnost Nissan učinila další významný krok ve své strategii v oblasti lehkých užitkových vozidel (LCV) a představila obnovenou a přejmenovanou All-Star řadu, která na český trh nastupuje po kratší odmlce se současnou nabídkou modelů Interstar a zcela nový Townstar. Nissan s modely Interstar, Primastar a Townstar zefektivňuje své portfolio lehkých užitkových vozů v Evropě, aby pomohl zákazníkům lépe se orientovat v tomto odvětví s produktovou řadou, jejímž cílem je poskytnout efektivní řešení mobility s ohledem na firemní zákazníky.

 

Modernizací modelu NV400 na Interstar Nissan potvrzuje svou přítomnost v segmentu velkých dodávek. Model NV300 s ostřejším vzhledem a atmosférou bude přejmenován na Primastar pro středně velkou variantu a segment kompaktních dodávek nyní pokryje zcela nový Townstar s plně elektrickou i benzinovou variantou. "Představením této řady lehkých užitkových vozidel bude Nissan i nadále podporovat podnikatele, a to dnes i v následujících letech. Díky všestranným možnostem přestavby poskytuje osvěžená nabídka řešení mnoha podnikatelských problémů. Od velké dodávky na míru Interstar až po kompaktní a inovativní nový Townstar - nasloucháme našim zákazníkům a jsme i nadále odhodláni reagovat na jejich měnící se potřeby," uvedla Emmanuelle Serazin, ředitelka pro LCV a korporátní prodej společnosti Nissan Europe. Osvěžená nová modelová řada, která využívá sílu a rozsah aliance Renault-Nissan-Mitsubishi v rámci transformačního plánu Nissan NEXT, přináší konkurenční výhody, které umožní LCV segmentu usilovat o dosažení ambice zvýšit do roku 2025 svou přítomnost na evropském trhu. "Upřednostňujeme naše portfolio dodávek a využíváme sílu a odborné znalosti Aliance, abychom pomohli dosáhnout udržitelného růstu. Zcela nový Townstar přináší novou úroveň designu a jedinečné technologie Nissan a potvrzuje naše schopnosti na trhu lehkých užitkových vozů," řekla dále Emmanuelle Serazin.

S rozvojem elektronického obchodu, rostoucí urbanizací a popularitou podnikání musí podniky počítat s měnícími se předpisy v oblasti mobility a se zvýšeným důrazem na změnu klimatu. Jako lídr v segmentu e-LCV staví Nissan na svých zkušenostech a silném dědictví v oblasti elektrifikace. Plně elektrická verze zcela nového modelu Townstar bude nástupcem průkopnického modelu e-NV200, jednoho z prvních masově prodávaných elektrických užitkových vozidel. Díky designovým detailům inspirovaným značkou Ariya, včetně ikonického vzoru Kumiko v přední masce chladiče a charakteristických světel, nabízí Townstar řešení nové generace. Plně elektrická a benzinová varianta zcela nového modelu Townstar, který je prvním evropským modelem s novým logem Nissan, ztělesňuje inovativní designové prvky a technologie Nissanu. Zcela nová kompaktní dodávka, postavená na platformě Alliance CMF-C v závodě v Maubeuge, který je centrem té nejlepší kvality Aliance, ohlašuje skutečně novou éru lehkých užitkových vozů Nissan.

Stejně tak výrazně modernizovaný Interstar vyniká ostrým a dynamickým vzhledem díky nové mřížce chladiče, 16“ ocelovým kolům i možností otevírání zadních dveří v úhlu 270°. Jeho předností jsou také nové pokročilé asistenční systémy pro jízdu (ADAS), které zvyšují komfort a bezpečnost. Nissan Interstar disponuje praktickými funkcemi, jako je asistent pro boční vítr, adaptivní tempomat, zadní kamera a přední i zadní parkovací senzory. Velká dodávka Interstar navíc nabízí dostatečný výkon díky možnosti výběru ze dvou výkonových verzích, a to 135 nebo 150 k s pohonem předních kol a motory splňujícími normu Euro 6D. Zákazníci tak mohou využívat nejnovější technologie pohonu s nízkými emisemi, které jsou k dispozici na českém trhu s manuální 6stupňovou převodovkou.V rámci potvrzení závazku společnosti Nissan pomáhat s rozvojem podniků bude každý model z této řady zahrnovat špičkovou celoevropskou 5letou záruku pro větší klid. Vzhledem k tomu, že se očekává rychlý posun trhu lehkých užitkových vozidel směrem k elektrifikaci, pomůže přepracovaná řada lehkých užitkových vozidel Nissan podnikům zajistit budoucnost jejich provozu.

Malá dodávka Nissan Townstar
Nissan Townstar nabídne nejen benzínový pohon, ale na přelomu roku 2022/2023 i plně elektrické hnací ústrojí, je připravena zajistit budoucnost obchodních operací a urychlit přechod na elektrifikaci. Zcela nový Townstar, přináší do nabídky kompaktních dodávek sadu více než 20 technologií a představuje odvážného soupeře v tomto segmentu. Na základě úspěchu modelu Nissan e-NV200, který byl průkopníkem a lídrem na trhu elektrických lehkých užitkových vozidel, je plně elektrická verze zcela nového modelu Townstar optimalizována tak, aby splňovala potřeby zákazníků. Díky vylepšené 44kWh baterii, pokročilé technologii a nízkým provozním nákladům nabízí elektrický Townstar efektivní a udržitelné řešení mobility. "Zcela nový Townstar, který nabízí dvě efektivní pohonné jednotky, ergonomický design a jedinečné technologie, je komplexně vybaven tak, aby vyhověl neustále se měnícím potřebám zákazníků," uvedla Emmanuelle Serazin, ředitelka LCV & Corporate Sales společnosti Nissan Europe.  "Vzhledem k přísnějším emisním normám, omezením přístupu do měst a stále rostoucí poptávce po doručování na poslední míli musí velké i malé podniky najít efektivní a udržitelná řešení, aby si udržely konkurenceschopnost a optimalizovaly svůj provoz," pokračuje Emmanuelle Serazin.

Spolehlivé možnosti a účinné pohonné jednotky
Zcela nový Townstar, vyvinutý pro optimální efektivitu a všestrannost v městském prostředí, nabízí dvě pohonná řešení ve verzích dodávka** a combi (osobní), která uspokojí potřeby zákazníků. K dispozici bude i vylepšená varianta benzinového motoru s objemem 1,3 litru, který plně vyhovuje nejnovějším emisním předpisům Euro 6d-Full a nabízí výkon 130 koní a točivý moment 240 Nm, takže je výkonný a účinný zároveň. Na druhou stranu, díky zkušenostem společnosti Nissan v oblasti elektrických lehkých užitkových vozidel bude zcela nový Townstar vybaven později i 44kWh baterií a pokročilými technologiemi. Bude kombinovat inteligentní řízení energie a účinné tepelné chlazení baterie v jednom optimalizovaném balíčku. Nová dodávka nahradí ukončenou výrobu modelu e-NV200 a nabídne točivý moment 245 Nm a dojezd 285 km (čeká na homologaci).

Nejmodernější bezpečnostní a informační a zábavní technologie
Zcela nový Townstar je navržen tak, aby se hladce začlenil do každodenního programu, a přináší více než 20 technologických funkcí do nabídky kompaktních lehkých užitkových vozidel Nissan. Díky široké škále bezpečnostních technologií a vyspělým asistenčním funkcím, jako je asistent pro jízdu v bočním větru a asistent pro jízdu s přívěsem, poskytuje zcela nový Townstar za volantem jistotu a bezpečí. Inteligentní nouzové brzdění s funkcí detekce chodců a cyklistů a asistentem pro křižovatky, stejně jako hands-free parkování a inteligentní tempomat staví Townstar na špičku ve své kategorii. Nissan poprvé v segmentu kompaktních dodávek integruje systém sledování okolí vozu (AVM) a demokratizuje tak tuto špičkovou technologii pro segment LCV. Systém pomocí sady kamer zobrazuje 360° přehled o okolí vozidla a poskytuje řidičům naprostý klid při parkování ve městě.

Zákazníci zcela nového modelu Townstar s elektrickým pohonem budou moci využívat také inovativní vyspělý asistenční systém ProPILOT. Tato funkce napomáhá řidičům při jízdě po dálnici a umožňuje vozidlu automaticky zpomalit až do úplného zastavení a zrychlit tím, že sleduje vozidlo jedoucí vpředu a udržuje ho ve středu jízdního pruhu - a to i v mírné zatáčce. Pohodlné funkce konektivity, jako je e-Call, Apple CarPlay/Android Auto a bezdrátové nabíjení telefonu, budou k dispozici v celé modelové řadě od jejího uvedení na trh a další rozšířené služby Connected Services budou k dispozici od uvedení plně elektrické verze Townstar EV. Tyto služby konektivity budou prezentovány prostřednictvím 8" dotykového displeje, který je propojen s 10" digitálním displejem přístrojové desky v plně elektrickém Townstaru.

Pokročilý design interiéru a exteriéru
Zcela nový Townstar, postavený na platformě Alliance CMF-C, byl od základu postaven s ohledem na kvalitu a funkčnost. Ponese nové logo značky Nissan, a bude tak prvním evropským modelem, který se s ním bude vyrábět, a zároveň posledním modelem, který bude představen v rámci transformačního plánu Nissan NEXT, jehož prioritou je udržitelný růst a ziskovost v rámci všech globálních aktivit společnosti. Zcela nová verze dodávky Townstar byla vyvinuta tak, aby dokonale splňovala potřeby zákazníků, jako jsou malé a střední podniky, kteří hledají všestrannost, pohodlí, prostor a náklad a navíc systém hands-free pro složité parkování ve městě. Kombi verze zcela nového modelu Townstar, dostupná v České republice podpoří rodiny na cestách rozsáhlými možnostmi chytrého úložného prostoru o objemu až 775 litrů. Kabina zcela nového modelu Townstar přivítá zákazníky komfortem na jaký jsou zvyklí z osobních vozů - od propracovaných čalounění sedadel a dveří až po moderní středovou konzolu a povrchovou úpravu přístrojové desky. Townstar EV bude odrážet estetické prvky Ariya, včetně charakteristických standardních LED světlometů a aerodynamického předního štítu integrujícího složitý vzor Kumiko a svěžího V-motion designu mřížky chladiče s denními světly. Také zážehová verze zcela nového modelu Townstar vyniká ostrým a dynamickým vzhledem díky nové mřížce chladiče. Bude také obsahovat "vzduchové clony", které byly integrovány za účelem optimalizace proudění vzduchu kolem předního nárazníku a předních kol, což snižuje odpor vzduchu a optimalizuje autonomii a spotřebu paliva.

Přizpůsobivé obchodní řešení
Zcela nová dodávka Townstar, byla komplexně navržena tak, aby byla spolehlivým, pohodlným a efektivním partnerem pro obchodní mobilitu. Nová kompaktní dodávka má až 3,9 m3 nákladového prostoru s výklopnou přepážkou a dokáže snadno přepravit dvě europalety a až 800 kg nákladu, zatímco výkonné pohonné jednotky umožňují vozidlu nabídnout tažnou kapacitu 1 500 kg a přizpůsobit se specifickým požadavkům každého podniku. Nákladový prostor zahrnuje velké boční posuvné dveře, které usnadňují nasedání i vykládání dodávky a zadní 

Záruka Nissan 5 let / 160 000 km na celou řadu LCV        
Nissan potvrzuje svůj závazek poskytovat kvalitu a jistotu, přičemž majitelé celé řady lehkých užitkových vozů Nissan mohou využívat špičkovou celoevropskou záruku 5 let nebo 160 000 km a navíc osmiletou záruku nebo záruku na baterii 160 000 km pro verzi EV. Ta zahrnuje ochranu od nárazníku k nárazníku, záruku na lak, originální díly a příslušenství a silniční asistenci - komplexní krytí pro větší klid. Nissan Interstar a Townstar je možné již objednávat u autorizovaných prodejců Nissan. Zákaznické ceníky jsou již zveřejněné na webových stránkách www.nissan.cz. Očekávané dodací lhůty se odvíjí od zvolené specifikace a pohybují se v průměru kolem 3-4 měsíců. Nissan Townstar EV očekáme na českém trhu přibližně na přelomu roku 2022 a 2023.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz