iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nová Dacia Logan: Větší a vyspělejší

Nová Dacia Logan: Větší a vyspělejší

 
logan-2020

čtvrtek, 1. října 2020

Dacia představila novou generaci svého bestselleru, modelu Logan. Dostal zcela nový design s plynulými tvarovými přechody, karoserie se protáhla o 36 mm, delší je i rozvor. Zvýšila se také její tuhost díky použití nové modulární platformy CMF.

 

Nová generace Loganu získala na stylovosti a je zase o něco „dospělejším“ autem. Navíc opět přidá nějaký prostor navíc. Prostor pro kolena cestujících vzadu se dokonce zvětšil o 42 mm a je tak v dané kategorii (Logan je řazen do segmentu B) jedním z nejlepších na trhu. Totéž platí o zavazadlovém prostoru, který nabídne objem 528 l (o 18 l navíc proti předchůdci), čímž konkuruje nejen vozům nižší střední, ale i střední třídy. Pro usnadnění manipulace se zavazadly byla nákladová hrana snížena o 19 mm. Zavazadlový prostor nového Loganu dostal také čtyři odnímatelné přepážky, které lze pospojovat a rozdělit tak zavazadlový prostor na čtyři velikostně rozdílné části. Organizér je odnímatelný, aby bylo možno objem zavazadelníku v případě potřeby plně využít. Nejen Škoda má své „Simly Clever“…

 

Nové položky ve výbavě

V interiéru se objevuje kvalitnější čalounění sedadel, ta přední jsou zcela nová a komfortnější. Řízení dostalo variabilní elektrický posilovač, novinkou je také nabídka tří multimediálních systémů: Media Control, Media Display a Media Nav, přičemž první systém nemá vlastní displej. Místo něj využívá smartphone umístěný ve speciálním držáku, do kterého je třeba pro správnou funkci systému nahrát bezplatnou aplikaci Dacia Media Control. Poslech rádia nebo přehrávání souborů z USB je nicméně možný i bez připojeného smartphonu. Standardní infotainment představuje až druhý systém Media Display s dotykovým displejem o úhlopříčce 8 palců. Ten je v nejvyšším stupni vylepšen o navigaci a dva reproduktory navíc (celkem jich tak má šest). Ve výbavě se objevuje nová automatická klimatizace, k dispozici budou i vyhřívaná přední sedadla, handsfree karta, dálkové otevírání zavazadlového prostoru, parkovací kamera, parkovací senzory či dešťový senzor. Poprvé bude v nabídce i elektricky ovládané střešní okno.

 

Tři tříválce

Z hlediska pohonu bude na výběr ze tří možností. Tou první je atmosférický zážehový litrový tříválec SCe 65 o výkonu 48 kW, motor se stejným počtem válců, ale přeplňovaný, je označen TCe 90 a poskytne 66 kW, zatímco dvoupalivový agregát (benzín a LPG) TCe 100 nabídne až 74 kW. Základní motor je spojen s pětistupňovou převodovkou, prostřední ji může vyměnit za bezestupňový CVT automat a nejvýkonnější agregát je dodáván s šestistupňovým manuálem. Verze TCe 100 umožní díky dvěma nádržím o shodném objemu 50 l kombinovaný dojezd na obě paliva až 1300 km.

 

 

 

 

 
 

Související články

 
Advertisement
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz