Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nové fleetové pojištění od Directu

Nové fleetové pojištění od Directu

 
havarie

středa, 12. října 2016

Direct pojišťovna spustila prodej nového pojištění flotil o kterém hovoří jako o „pojištění nové generace“. Nabízí u něj nejvyšší limit až 250 milionů korun, havarijní pojištění strojů během činnosti, GAP pojištění i pro vozidla nad 3,5 tuny, či důraz na asistenci v nouzi

 

Podoba nového flotilového pojištění vznikala na základě představ provozovatelů vozových parků od drobných podnikatelů přes větší vozové parky, kamionové dopravce nebo zemědělce. Pojištění se přitom vztahuje i na vozidla poháněná elektrickou energií včetně elektrobusů. Velkou zbraní proti konkurenci by měla být vysoká míra flexibility produktu. Direct respektuje specifické představy každého klienta, proto se nové flotilové pojištění neomezuje na předdefinované balíčky. „Tento princip je přitom možné uplatnit na každé jednotlivé vozidlo ve flotile, ať už jde o kategorii do nebo nad 3,5 t,“ upřesňuje Patrik Nový, produktový ředitel podnikatelského pojištění Directu.

 

Vysoké limity

V pojištění pořizovací hodnoty vozidla (tzv. GAP pojištění), které se v rámci flotilového pojištění využívá výrazně častěji než u privátních vozidel, jsou nabízeny jedny z nejvyšších pojistných limitů na trhu. U vozidel do 3,5 t až do 1 250 000 Kč, v kategorii nad 3,5 t je strop limitu 1 500 000 Kč.

U povinného ručení jsou k dispozici pojistné limity 50, 100, 150, 200 a 250 milionů Kč. „Srážka Pendolina s kamionem u Studénky jasně ukázala, že vysoké limity mají své opodstatnění.
I jediná nehoda může být pro dopravce likvidační. Vysoké limity přitom cenu pojištění nevystřelují do závratných výšin,“ připomíná Patrik Nový.

Direct nově nabízí také havarijní připojištění pracovního stroje, které hradí škody, které na vozidle vzniknou při jeho činnosti mimo pozemní komunikace. Pojištění strojních součástí vozidla se u Directu uzavírá také v rámci jedné flotilové smlouvy.

 

Rozsáhlé asistenční služby

Zvláštní pozornost byla věnovaná domácím i zahraničním asistenčním službám pro vozidla do i nad 3,5 tuny se zvlášť výhodnými podmínkami pro soupravy. U nich se totiž nerozlišuje, zda je návěs pojištěný u Directu, nebo nikoliv. V praxi to znamená výrazné zjednodušení při pojistné události. Asistence se zkrátka vztahuje na tahač i návěs.

K dispozici jsou asistence v základní a maximální variantě. U druhé jmenované je pak celá řada služeb bez jakéhokoli peněžního limitu. „Týká se to i silniční služby a opravy na místě, odtahu nebo vyzvednutí vozidla,“ doplňuje Patrik Nový. Ostatní pojistné limity jsou nastaveny
velkoryse. Například u vyproštění vozidla jde o 150 000 Kč, u přeložení nákladu o 100 000 Kč.

 

Srozumitelnost a jednoduchost

Direct do podnikatelského pojištění přináší filozofii, která se osvědčila v pojištění pro občany, tedy lidsky psané dokumenty, přehledné a srozumitelné smlouvy a žádné háčky. „Otevřeně klienty informujeme o tom, co pojištění kryje ale i nekryje. Tyto informace považujeme za stejně důležité. Přesto stále není běžné, aby se o nich klient automaticky dozvídal,“ říká Patrik Nový. Ve snadno pochopitelném stylu jsou formulované také pojistné podmínky. 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz