iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Citroën C3: sázka na komfort a individualizaci

Nový Citroën C3: sázka na komfort a individualizaci

 
c3-2020

úterý, 11. února 2020

Citroën dnes představil modernizaci svého aktuálně nejúspěšnějšího modelu C3. Kromě nové přídě nabídne i řadu nových výbavových prvků, mezi kterými nechybí například sedadla Advanced Comfort. Modernizované provedení bude na trh uvedeno letos v červnu.

 

Citroën nechce být co do designu svých osobních aut „jako ostatní“, což se mu v posledních letech docela daří a C3 v tom není výjimkou. Facelift tuto odlišnost ještě posiluje změněnou přídí a světly, novinkou je také „světelný podpis“ značky inspirovaný koncepčním vozem CXperience. O nové prvky byl rozšířen také koncept oplastování karoserie Airbump. Zákazníci Citroënu zřejmě hojně využívali možnosti celkem 36 barevných kombinací karoserie, protože s faceliftem se tento počet rozšiřuje na 97. Aby mohl Citroën nabídnout C3 každému podle jeho gusta, zavádí nové odstíny karoserie, nové možnosti dvoubarevného lakování (střecha, zpětná zrcátka a dekorativní fólie na zadním postranním okénku), nové barevné lišty kolem mlhovek a prvků Airbump a nový grafický dekor střechy. Ve výbavě se objevují také nová 16" a 17" kola (podle dané verze). Za příplatek jsou k dispozici dvoubarevná 16" kola s diamantovým výbrusem Hellix, která doplňují 16" kola Matrix nebo hliníková 17" kola Vector.

 

Modernizovaná výbava a infotainment

Mezi možnostmi výbavy se objevují vedle designových i komfortní prvky, jako například nová sedadla Advanced Comfort včetně loketní opěrky u řidiče nebo hands-free otevírání a startování. Nabídka asistenčních systémů zahrnuje například asistent pro rozjezd do svahu, čtení dopravních značek nebo v tomto segmentu nepříliš obvyklé automatické přepínání dálkových světel.

Infotainment zahrnuje služby s připojením k internetu Connect Assist (bezpečnost a asistence), Connect Nav (navigace) a Connect Play (infotainment). Tento balíček služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort. Navigace je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravě v reálném čase. K dispozici jsou rovněž informace o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, informace o počasí nebo o nebezpečných úsecích na trati. Navigaci lze jako některé další funkce ovládat hlasově. Technologie Mirror Screen je kompatibilní se systémy Apple CarPlay a Android Auto a umožňuje připojit telefon a zrcadlit jeho obsah na displeji vozu.

Co do techniky se mnoho nezměnilo, což platí také o nabídce pohonných jednotek. Ta zahrnuje dva, vlastně tři, motory, protože zážehový tříválec PureTech je k dispozici ve verzích 83 a 110, tedy s výkonem 61 a 81 kW, nebo turbodieselem BlueHDi 100 (75 kW). Standardně se dodává manuální převodovka - pětistupňová pro slabší zážehový a vznětový motor, šestistupňová pro PureTech 110. Ten může být vybaven i šestistupňovým automatem.

 

 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz