iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Užitkový My Ami Cargo - nejmenší LUV na elektriku

Užitkový My Ami Cargo - nejmenší LUV na elektriku

 
citroen-1

úterý, 18. května 2021

Citroën pojímá elektromobilitu poměrně zeširoka a kromě modelů standardních velikostních kategorií, ať už osobních, nebo užitkových, nabízí také minivozítko Ami, které slouží pro městskou dopravu, zejména v rámci systémů sdílených vozidel. A nezůstalo jen u osobní verze. Pro městské rozvážkové a doručovací služby je určena nedávno představená užitková verze My Ami Cargo.

 

Citroën vytvořil uvnitř miniautomobilu modulární nákladový prostor vedle sedadla řidiče, který slouží k bezpečné přepravě balíků, pošty a nejrůznějších předmětů. Nabídne přitom kurýrovi větší ochranu a komfort než skútr, motorka nebo tříkolka, přitom je ale obdobně „skladný“: Podle Citroënu jde o užitečné řešení i pro mnoho dalších účelů, jako jsou místní služby (instalatéři, elektrikáři nebo zámečníci, kadeřníci docházející domů, firmy poskytující osobní asistenci atd.), svobodná povolání, ošetřovatelky a zdravotní sestry, případně úřady, místní orgány a sdružení. Uplatní se také v průmyslových areálech nebo naopak v rámci sportovních nebo turistických areálů.

 

Krabice pro náklad

„Nákladový“ prostor má objem 260 litrů a tvoří jej modulární box se sedmi přepážkami. Maximální zatížení je 140 kg. Na horní straně boxu je připevněná modulární police, která slouží jako kryt a unese hmotnost 40 kg. Tím vzniká malá mobilní kancelář. Pro dokumenty, jako dodací list, kniha objednávek nebo digitální tablet slouží prolis ve formátu A4. Svislá stěna odděluje prostor řidiče od nákladového prostoru a je umístěna tak, aby poskytovala dostatečný prostor. Výška přepážky byla nastavena tak, aby zůstala pod linií karoserie a zachovala řidiči potřebný výhled.

Ploché dno je možné nastavit do dvou úrovní. Lze ho buď zvednout a zajistit ve svislé poloze, aniž by překáželo v nákladovém prostoru, nebo je možné ho spustit do vodorovné polohy tak, aby navazovalo na zadní podlahu vozidla. V tom případě vznikne užitečná délka více než 120 cm umožňující přepravu delších předmětů. Celkově má ​​My Ami Cargo užitečný objem přes 400 litrů.

Při uvedení na trh, které je naplánováno na konec května, bude pro My Ami Cargo prostřednictvím specializovaného e-shopu zpřístupněn inovativní digitální systém vyvinutý pro Ami, se souvisejícími nabídkami a službami, které budou dostupné všem firemním zákazníkům.

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz