iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Odhalení nového Golfu se blíží, bude digitální a sportovnější

Odhalení nového Golfu se blíží, bude digitální a sportovnější

 
golf-8

pondělí, 14. října 2019

Nový Volkswagen Golf je za dveřmi, již 24. října jej automobilka představí ve světové premiéře doma ve Wolfsburgu. Osmá generace kompaktní legendy bude podle vyjádření automobilky zaměřena na digitalizaci a konektivitu, podle toho, co lze zatím vyvodit by měl být nový Golf také sportovněji střižený.

 

Automobilka zatím oficiálně uvolnila jednu fotografii zamaskovaného prototypu a skici interiéru a exteriéru. Zásadní odklon od dosavadních, již 45 let trvajících zvyklostí se zřejmě z hlediska designu očekávat nedá, právě na kontinuitě a jasné rozpoznatelnosti tohoto modelu si Volkswagen zakládá a zcela jistě je to jeden z atributů jeho úspěchu. Určitě se tedy nedá očekávat, že by se Golf přibližoval vzhledu modelu ID.3, který představuje jeho elektrickou alternativu.

O tom, jakých pohonů se dostane nové generaci Golfu, zatím mnoho nevíme, automobilka se zatím omezila na obecné sdělení o efektivních zážehových i vznětových přeplňovaných pohonných jednotkách. Zda přijdou na řadu také hybridní verze, se ještě uvidí. Ví se ale, že platforma MQB prošla další modernizací, která umožnila zvětšit nabídku prostoru v interiéru, a vylepšení by měly zaznamenat také jízdní vlastnosti. Z karosářských verzí se vytratí třídveřový hatchback a provedení Golf Sportsvan, protože zájem se od kompaktních MPV přesouvá ke kompaktním SUV. Kombi ovšem zachováno zůstane, v nabídce se objeví v příštím roce i ostré verze GTI a R. Ve svých standardních verzích se ale nový Golf začne prodávat již letos v prosinci.             

 
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz