iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Podle průzkumu Tesla ve spolehlivosti nevyniká

Podle průzkumu Tesla ve spolehlivosti nevyniká

 
elektromobily-0

čtvrtek, 1. listopadu 2018

Americký výrobce elektromobilů Tesla má problém. V každoročním průzkumu spolehlivosti, který vydává magazín Consumer Reports, propadl nejen se svým vozem Model X, ale celkově i jako značka.

 

Tesla Model X se objevila na stránkách magazínu Consumer Reports mezi deseti nejméně spolehlivými vozy na americkém trhu. Časopis, který v USA vychází už od roku 1936 a obecně se považuje za zdroj vyvážených informací, tam vůz zařadil na základě dat sesbíraných z celkem půl milionů vozidel. Výsledky zveřejňuje pravidelně každý rok.

„Teslu stahuje ke dnu hlavně fakt, že je velmi složitým automobilem. Většina problémů byla mechanického charakteru, šlo hlavně o potíže s elektricky ovládanými křídlovými dveřmi,“ komentoval výsledky Jake Fisher, šéf automobilové sekce magazínu. Consumer Reports dál u Tesly uvádí i problémy s pazvuky a palubní elektronikou.

„Nejenom že jsou naše auta nejbezpečnější a nejlépe fungující na trhu, ale zpětnou vazbu od zákazníků bereme velmi vážně a rychle na ni reagujeme novými vylepšeními,“ komentovala Tesla své umístění v žebříčku. V celkovém přehledu dopadl dobře jen její nejlevnější vůz Model 3, který dostal hodnocení „doporučujeme“ poté, co firma aktualizovala jeho software a vylepšila brzdový systém.

I tak ale Tesla propadla až téměř na konec žebříčku hodnotícího značky dle spolehlivosti. Consumer Reports seřadil podle spolehlivosti celkem 29 značek, Tesla skončila na 27. místě. Za ní se už umístily jen vozy Cadillac a Volvo. Naopak nejspolehlivější značkou v USA je podle nového průzkumu Lexus, následovaný svou mateřskou automobilkou Toyota a Mazdou.

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz