iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Takto bude vypadat interiér nové Škody Scala

Takto bude vypadat interiér nové Škody Scala

 
scala

čtvrtek, 29. listopadu 2018

Škoda finišuje s přípravami na mezinárodní premiéru nového modelu Scala. Informační bulid-up pokračuje oficiálními fotografiemi interiéru, které následují po zveřejnění designérské skici přístrojové desky.

 

Škoda hovoří o novém konceptu interiéru, který navazuje na styl, který naznačila studie Scala Vision RS. Hlavní změnou oproti dosavadním zvyklostem u Škody je vyvýšený centrální dotykový displej, což je reakce na trend, který se dnes již pomalu stává standardem. „Nová Škoda Scala je prvním sériovým vozem, v němž realizujeme náš nový koncept interiéru a spolu s novými barvami a materiály zavádíme i modernizovaný designový jazyk,“ uvedl Norbert Weber, vedoucí designu interiéru automobilky.

Zmíněný displej má úhlopříčku 9,2 palce, výhodou jeho vyvýšené pozice je, že se nachází v řidičově zorném poli. Zajímavostí je jeho spodní lem, který vytváří oporu pro ruku, což je velmi dobré řešení. Každý již jistě zažil situaci, kdy při přejezdu nerovnosti trefil na displeji úplně jinou ikonu, než zamýšlel. A řada aut nemá okolo displeje nic, o co by se ruka mohla stabilizovat.

Také ovládání klimatizace ve středovém panelu a tlačítka pro systém start-stop, volbu jízdního profilu nebo parkovacího asistenta přímo před řadicí pákou, jsou v řidičově dosahu. Boční výdechy ventilace sahají až ke dveřím a posilují optickou šířku interiéru. Ten bude v kategori kompaktních hatchbacků nadprůměrný, připomeňme, že například prostorem pro nohy cestujících na zadních sedadlech se na milimetr vyrovnává Octavii. Více jsme psali zde a zde

Přístrojová deska a výplně předních dveří mají měkčený povrch s novým povrchovým dezénem napodobujícím krystalickou strukturu. Tento povrch bude pro auta značky Škoda v interiéru v budoucnosti typický.

Světová premiéra nové Scaly se odehraje příští týden, 6. prosince v Izraeli (v Tel Avivu), FLEET bude u toho.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz