iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Mercedes uvede napřesrok čtyři elektromobily. Vrcholem bude EQS

Mercedes uvede napřesrok čtyři elektromobily. Vrcholem bude EQS

 
mercedes-0

pondělí, 21. prosince 2020

Mercedes-Benz se připravuje na výrobu elektromobilu, který se stane v první polovině roku 2021 jedním z nejluxusnějších a nejvyspělejších na trhu. Jeho majestátní hi-tech model EQS bude vyráběn v závodě v Sindelfingenu (Factory 56).

 

Model EQS (na snímku, zatím ještě v maskovacím zbarvení) je samostatným členem nové modelové řady Třídy S, který jako první využívá novou platformu pro elektromobily Mercedes-Benz luxusní a vyšší třídy. Factory 56 bude vyrábět modely Třídy S, Mercedes-Maybach Třídy S a elektromobily EQS flexibilně na stejné montážní lince. Nebude to ale jediný zástupce bateriových elektromobilů (BEV), který začne prémiová značka v příštím roce nabízet. V továrně v Raastadtu již byla zahájena výroba kompaktního SUV EQA, o něco větší EQB bude sjíždět z výrobního závodu v Kecskemétu. A to stále ještě není vše, protože továrna v Brémách bude produkovat sedan vyšší třídy EQE. I ten bude na trh uveden do konce roku 2021. Pro všechny tyto novinky budou vyrábět baterie specializované továrny v Untertürkheimu/Hedelfingenu a v Kamenci, Jaworu. Svou „baterkárnu“ má třícípá hvězda také v čínském Pekingu a v americké Tuscaloose.          

Jörg Burzer, člen představenstva společnosti Mercedes-Benz AG, odpovědný za výrobu a dodavatelské řetězce, k tomu říká: „Síť výrobních závodů Mercedes-Benz je globální, digitální a flexibilní a je připravena pro nadcházející elektrickou ofenzivu, v neposlední řadě i díky našim vysoce kvalifikovaným a motivovaným zaměstnancům na celém světě. Nyní jsme na začátku opravdového ohňostroje zavádění nových modelů Mercedes-EQ do výroby. Do roku 2022 nás čeká zahájení výroby šesti elektrických modelů, což dokládá sílu a kompetence globálních výrobních závodů Mercedes-Benz. Osobní vozy Mercedes-EQ se budou vyrábět v celkem šesti výrobních závodech. Ve strategii společnosti Mercedes-Benz přitom hraje hlavní roli lokální výroba velmi účinných akumulátorových systémů, a to ve spojení s komplexním konceptem trvalé udržitelnosti, který pokrývá celý životní cyklus akumulátorů až po jejich recyklaci.“

Vedení automobilky počítá s tím, že v roce 2030 již budou Plug-in hybridy a elektromobily tvořit více než polovinu celkových prodejů Mercedesu. Obliba elektricky poháněných vozidel Mercedes-Benz se trvale zvyšuje, ve třetím čtvrtletí 2020 jich bylo dodáno 45 000.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz