Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Výtěžek dražby nového Mercedes-Maybach "Edition 100" na FOD

Výtěžek dražby nového Mercedes-Maybach "Edition 100" na FOD

 

pondělí, 8. srpna 2022

(TZ:Mercedes-Benz Česká republika) Mercedes-Benz ČR uspořádal na konci černa aukci jediného vozu Mercedes-Maybach Třídy S „Edition 100“ určeného pro český trh. Verze „Edition 100“ byla stvořena k 100letému jubileu značky Mercedes-Maybach a její výroba je limitována na 100 kusů. Aukce proběhla ve spolupráci s organizací Fond ohrožených dětí (FOD), která tím získala finanční příspěvek z prodeje vozu přesahující částku 1,5 milionu korun.

 

Zákazníci automobilky Mercedes-Benz měli příležitost zúčastnit se charitativní aukce a získat tak jedinečný kus Mercedes-Maybach S 680 4MATIC „Edition 100“ z limitované edice a zároveň tím přispět na dobrou věc. Online aukce vozu proběhla v termínu od 20. 6. do 23. 6. 2022 a do aukce se zaregistrovalo 15 zájemců z řad potenciálních zákazníků. Aukce se mohli zúčastnit pouze zájemci nominovaní autorizovaným prodejcem značky Mercedes-Benz v České republice. První zájemci o vůz a o účast v aukci měli příležitost Třídu S již spatřit na vlastní oči v rámci Mercedes-Benz Private Lounge, která byla součástí automobilové slavnosti Legendy na konci května.

Princip a detaily aukce
Výroba modelu Mercedes-Maybach S 680 4MATIC „Edition 100“ je limitována na 100 kusů. Pro český trh byl určen pouze jediný kus. Společnost Mercedes-Benz Česká republika se rozhodla tento model prodat formou aukce a zároveň tak podpořit vybranou charitativní organizaci. Ve spolupráci s auctomobile.com nabídla značka exkluzivně svým klientům možnost zúčastnit se online aukce vozu Mercedes-Maybach S 680 4MATIC „Edition 100“. V rámci aukce se dražilo přidělení zákaznické kvóty na daný automobil. Automobil jako takový bude prodán a předán autorizovaným prodejcem. Vyvolávací cena automobilu byla ceníková cena vozu ve výši 8 435 748 Kč vč. DPH (6 971 692 Kč bez DPH), minimální výše každého dalšího příhozu pak byla symbolicky k 100letému jubileu 100.000 Kč. V momentu ukončení aukce dosáhla částka nejvyšší nabídky na rovných 9 500 000 Kč. vč. DPH, což představuje charitativní příspěvek Fondu Ohrožených Dětí ve výši 1 064 252 Kč.

Jedním z hlavních důvodů pro volbu prodejního formátu aukce byla spolupráce s charitativní organizací, která potřebuje v současné době finanční prostředky více, než kdy předtím. V rámci této aukce se podařilo navázat spolupráci s Fondem Ohrožených Dětí (FOD), kterému již byl poskytnut finanční příspěvek z prodeje vrcholného modelu Třídy S. Prostředky vybrané nad ceníkovou cenu vozu byly převedeny na účet organizace. Kromě toho společnost Mercedes-Benz Česká republika vyčlenila a již převedla charitativní organizaci FOD finanční příspěvek ve výši 500.000 Kč. „Je to poprvé, kdy jsme v České republice realizovali podobný formát prodeje a i proto jsme byli velmi opatrní při odhadech a předpovědích výsledku aukce. O to víc nás těší, jakého úspěchu jsme již při naší první aukci dosáhli, celkově to jen potvrzuje vysoký zájem o vozy naší značky a oblíbenost našich limitovaných modelů a edic. Zároveň jsme rádi, že se nám podařilo vyčlenit i fixní příspěvek pro Fond ohrožených dětí nad rámec dražby a podpořit tak celkově fond částkou přesahující 1,5 milionu korun,“ říká Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika. „V minulosti se nám podařilo se značkou Mercedes-Benz realizovat několik úspěšných projektů, mezi které patří například dlouholetá spolupráce na akci Helping Dolls, která přináší významné finanční prostředky chodovskému Klokánku. Jsme velmi rádi, že nás mercedes oslovil s možností spolupráce i na tomto projektu aukce, zvláště když se jednalo o takto exkluzivní vůz. Průběh aukce jsme samozřejmě netrpělivě sledovali. I když jsme věřili a doufali v co nejlepší výsledek aukce, celková vydražená částka nás překvapila a překonala naše očekávání. Tento příspěvek nám výrazně pomůže v naší činnosti, peníze budou využity pro děti, které neměly to štěstí vyrůstat ve své vlastní rodině,“ říká Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

O vozu Mercedes-Maybach S 680 4MATIC „Edition 100“
Luxusní sedan Mercedes-Maybach Třídy S s motorem V12 o výkonu 612 k je dokonalou šoférskou limuzínou. Tento vůz je exkluzivní nejen svou 12válcovou motorizací, která je v nabídce výhradně právě pro Mercedes-Maybach Třídy S, ale mezi opravdové skvosty ve výbavě patří speciálně odhlučněná zadní část interiéru nabízející prvotřídní komfort včetně audiosystému Burmester 4D Surround Sound, dvojicí sedadel s bohatou nabídkou masážních funkcí a technicky vyspělých displejů pro informační a zábavní funkce. Tento model má oproti dlouhé Třídě S o 18 centimetrů prodloužený rozvor náprav a poprvé ve spojení s 12válcovým motorem je vybaven pohonem všech kol.

Výročí 100 let Mercedes-Maybach
„Co je dobré, to musí být také krásné.“ Tak znělo krédo Wilhelma a Karla Maybacha na začátku 20. století. Otec a syn byli považováni za nadané konstruktéry, průkopníky automobilového luxusu a vytříbeného stylu. S jednoduše znějícím rčením vytvořili velmi komplexní produkty, v nichž se dokonalost a zručnost snoubí s inovacemi, technickými i řemeslnými. Tuto charakteristiku ztělesňuje jméno Maybach dodnes. Všechny modely navazují na tradici značky vytvářet to „nejlepší z nejlepšího“. Jejich výroba probíhá na základě intenzivního dialogu se zákazníky ve specializovaném centru v Sindelfingenu u Stuttgartu. Podle individuálních přání zákazníků je navíc věnována mimořádná pozornost detailům jednotlivých vozidel, kdy v rámci osobního klientského přístupu manufaktury Mercedes-Maybach nabízejí její specialisté nejvyšší úroveň řemeslného umění a dokonalosti.

 

 

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz