Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » GLS nakupuje čtrnáct elektrických dodávek

GLS nakupuje čtrnáct elektrických dodávek

 
mercedes-0

čtvrtek, 22. července 2021

Mezinárodní balíkový přepravce GLS výrazně rozšiřuje v České republice svůj vozový park. V přepravní síti společnosti přibude dalších 14 dodávek na elektrický pohon. První vůz značky MAN úspěšně rozváží balíky na depu v Hulíně od letošního února. Nasazení elektrododávek je součástí GLS programu ThinkGreen a přispěje k omezení uhlíkové stopy přepravce.

 

Společnost GLS Česká republika před nedávném rozšířila svou flotilu o vůbec první velkokapacitní elektrickou dodávku, která je momentálně využívána pro každodenní rozvoz balíků v Hulíně a okolí. Vozový park se aktuálně rozšiřuje o další elektrické vozy. V průběhu července dorazí celkem 14 nových užitkových vozů od značek Mercedes-Benz, Renault a MAN. V každodenním provozu budou ve dvanácti městech České republiky, mj. v Praze, Brně, Karlových Varech, Jihlavě, Plzni, Berouně, Hradci Králové či Ostravě.

 

Hlavní role pro eSprinter

Největší zastoupení bude mít s 12 kusy dodávka Mercedes-Benz eSprinter, která byla v průběhu jara úspěšně otestována kurýry GLS. Vozidlo disponuje baterií s využitelnou kapacitou 47 kWh a nabízí dojezd až 158 km. Při použití nabíjecího zařízení se stejnosměrným proudem a výkonem 80 kW lze vozidlo nabít za 30 min. Nákladový prostor má objem 11 m3 a naložit lze až 800 kg balíků. „Během testování jsem s dodávkou najel přes 500 km a musím říct, že jsem byl s jejím ovládáním spokojen. Jako hlavní nevýhodu vnímám, stejně jako u jiných značek, prozatím nízký dojezd a užitnou hmotnost. Z výbavy mi chyběly jen parkovací senzory,” uvedl Zbyněk Strašík, kurýr GLS Česká republika. „Značka Mercedes-Benz se intenzivně věnuje alternativním pohonům pro užitková vozidla již několik desetiletí. Na rozdíl od osobních vozidel jsou v komerčním sektoru kladeny na produkty mnohem větší nároky a objektivní parametry jsou rozhodujícím kritériem pro úspěšnost. Pozitivní ohlasy zákazníků na naše vozidla nás samozřejmě velmi těší, stejně jako tržní podíl 48 % v segmentu elektricky poháněných dodávek Mid&Large size vans v ČR,“ uvedl František Mühlfeit, Head of Sales and marketing ve společnosti Mercedes-Benz Česká republika.

GLS Česká republika neustále usiluje o větší zastoupení nízkoemisních vozidel a vozů s alternativním pohonem. Neustálá modernizace přepravní flotily a zařazení elektrických vozidel je jedním z řady opatření tzv. udržitelné logistiky. „Udržitelná logistika je pro GLS jednou z priorit, a proto postupně zavádíme do provozu i ověřené bezemisní dodávky či nákladní elektrokola a potřebnou infrastrukturu k jejich fungování. Využití elektrických vozidel je jedním z řady ekologických opatření. Kromě toho využíváme ekologická řešení i při stavbě či rekonstrukcích našich dep, jako je instalace fotovoltaických systémů, vytápění tepelným čerpadlem, používání dešťové vody apod. Kompenzovat emise CO2 se snažíme i pomocí každoročních výsadeb stovek stromů v Česku,” vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz