iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Mercedes-Benz GLC s elektrifikovanými pohony

Nový Mercedes-Benz GLC s elektrifikovanými pohony

 

středa, 8. června 2022

(TZ:Mercedes-Benz) Nové GLC sází s hybridním pohonem je přesvědčivý nejen svými jízdními vlastnosti, ale také hospodárností. Modelová řada zahrnuje zážehové a vznětové čtyřválce kombinované s elektromotory. Ve čtyřech případech se jedná o částečně hybridní agregáty (Mild Hybrid) s integrovaným reverzním alternátorem ISG (Integrated Starter-Generator) druhé generace. Další tři varianty pohonu mají podobu externě nabíjitelného hybridního systému (Plug-in Hybrid). Celkový výkon hybridního systému může přitom dosahovat až 280 kW (381 k) a maximální točivý moment až 750 N.m. Všechny varianty Plug-in Hybrid mají v režimu výhradně elektrického pohonu dojezd více než 100 kilometrů (WLTP).

 

                                                                                                                                                                                            Díky dostatečně dlouhému dojezdu na elektrický pohon lze naprostou většinu každodenních jízd absolvovat elektricky, což je velká výhoda v městském provozu.  GLC nabízí výrazně lepší jízdní vlastnosti na silnici i v terénu, za nepříznivých povětrnostních podmínek i mimo zpevněné cesty. K tomu přispívá mimo jiné zjednodušené ovládání na displeji v režimu Offroad spolu s lepším výhledem díky „transparentní kapotě motoru“ a zdokonalenými regulačními systémy, které zajišťují nejvyšší úroveň trakce a bezpečnosti. U verzí Plug-in Hybrid to platí i v režimu výhradně elektrické jízdy. Mezi zásadní komponenty dynamicky nastaveného podvozku modelu GLC patří nová čtyřprvková náprava vpředu a zadní náprava s prostorově uspořádanými rameny. Již základní verze podvozku nabízí vysokou úroveň komfortu odpružení, nízkou hladinu hluku, agilní jízdní vlastnosti a potěšení z jízdy. Systém tlumičů mění tlumicí sílu v závislosti na frekvenci a intenzitě pohybu kol. Vzduchové odpružení AIRMATIC je vybaveno adaptivními tlumiči s plynule nastavitelnou tlumicí sílou ve fázi stlačování i roztahování tlumiče.Nejnovější generace sady asistenčních systémů obsahuje dodatečné a zdokonalené funkce. To se týká například systémů, jakými jsou adaptivní tempomat DISTRONIC, aktivní asistent řízení, asistent pro rozpoznávání dopravních značek, asistent pro manévrování s přívěsem nebo nová parkovací sada s 360° kamerovým systémem a „transparentní kapotou motoru“.

„Nové GLC má všechny vlastnosti, jimiž se vyznačují SUV značky Mercedes-Benz: nekompromisní aktivní bezpečnost a výjimečnou jízdní dynamiku na silnicích i suverénní jízdní vlastnosti v terénu,“ charakterizuje nový model GLC Jörg Bartels, vedoucí oddělení integrace kompletního vozidla. „GLC je díky vysoké úrovni jízdního komfortu a přesvědčivým celkovým akustickým vlastnostem skvělým automobilem pro cestování na dlouhé vzdálenosti.  

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz