iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nové EQE SUV

Nové EQE SUV

 

středa, 2. listopadu 2022

(TZ: Mercedes Benz)Stejně jako model EQE se i verze SUV dodává se zásadními inovacemi známými z modelu EQS. EQE SUV patří mezi nejprostornější zástupce své třídy a přitom je kompaktnější než sedan EQE.

 

Modulární koncept pohonu umožňuje nabízet EQE SUV s velkým rozsahem celkových nejvyšších výkonů od 215 do 300 kW. V závislosti na výbavě a konfiguraci vozidla dosahují evropské verze dojezdu až 590 kilometrů podle metodiky WLTP. Aktuální generace asistenčních systémů zahrnuje početné funkce podporující řidiče. Součástí standardní výbavy všech verzí modelu EQE SUV jsou mimo jiné asistent sledování bdělosti, aktivní brzdový asistent, aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu, sada pro parkování se zpětnou kamerou a asistent pro sledování rychlostních limitů. Podvozek nového modelu EQE SUV je tvořen čtyřprvkovou nápravou vpředu a zadní nápravou s prostorově uspořádanými rameny.

EQE SUV nabízí možnost aktivovat v řadě funkčních oblastí dodatečné funkce vozidla prostřednictvím technologie OTA (Over-the-Air). Díky tomu lze po koupi modelu EQE SUV individuálně přizpůsobit původní konfiguraci nového vozu mnoha dodatečnými prvky výbavy. Software konceptu zobrazování a ovládání MBUX předkládá individualizované návrhy pro četné informační, multimediální a provozní funkce.Navigační systém s „elektrickou inteligencí“ dynamicky reagující například na dopravní kolony nebo změnu stylu jízdy. Systém pro nabíjecí zastávku vypočte pravděpodobné náklady na nabíjení. Zákazník má dále možnost si naplánovanou trasu individuálně upravit. Podél trasy může přidat preferované nabíjecí stanice nebo navrhované nabíjecí stanice odebrat.

Tepelné čerpadlo standardně
EQE SUV má důmyslnou chladicí a topnou soustavu se standardně dodávaným tepelným čerpadlem. Systém díky tomu pracuje velmi hospodárně. Odpadní teplo elektrického pohonu (invertor a elektromotor) a vysokonapěťové sady akumulátorů může být využíváno k vyhřívání interiéru. Tím u systému topení výrazně klesá spotřeba elektrické energie ze sady akumulátorů, což prodlužuje dojezd. Další příjemnou a hospodárnou funkcí je klimatizace před jízdou. Standardně je vůz vybaven automatickou klimatizací THERMATIC se dvěma klimatizovanými zónami, volitelně se dodává Thermotronic se čtyřmi zónami.

Výroba s neutrální bilancí emisí CO2
V prosinci začne výroba modelu EQE SUV v závodě Mercedes-Benz Tuscaloosa ve státě Alabama (USA). Závod na výrobu akumulátorů v nedalekém okrese Bibb County dodává sady akumulátorů pro tento model a pro EQS SUV. Od letošního roku má produkce ve všech vlastních výrobních závodech divizí Mercedes-Benz Cars a Vans na celém světě neutrální bilanci emisí CO2 – to platí i pro oba výrobní závody Mercedes-Benz v Alabamě.

 

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz