iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Mercedes zahajuje prodej třídy V s pohonem 4x4 a očekává rekordní rok

Mercedes zahajuje prodej třídy V s pohonem 4x4 a očekává rekordní rok

 
mercedes-0

středa, 1. dubna 2015

Značce Mercedes-Benz se u nás vloni velmi dařilo, neboť zaznamenala svůj vůbec nejúspěšnější rok na českém trhu. Celkem si našlo majitele 3200 nových osobních vozů s třícípou hvězdou, což je meziroční nárůst o 24 procent.

 

V letošním roce ovšem očekává domácí zastoupení prestižní německé značky ještě o poznání lepší výsledky. K tomuto závěru jej opravňuje jednak meziroční růst registrací vozů značky Mercedes-Benz za první čtvrtletí letošního roku, který dosáhl dokonce 30 procent, a také stav objednávek jednotlivých modelů. U některých jsou již kvóty pro český trh buď zcela, nebo téměř vyprodané (například S Coupé nebo AMG GT).

 

Úspěšné kompakty

K výrazným prodejním úspěchům Mercedesu pomáhají nové kompaktní modely, se kterými se této značce daří oslovit nové zákazníky. Třída A je na domácím trhu velmi úspěšná. A nejen na něm, takže kapacita výroby je plně vytížena. Také o deriváty GLA a CLA je velký zájem a přitahují nové zákazníky od jiných značek. „Třicet procent zákazníků těchto nových kompaktních modelů k nám přešlo od jiných značek,“ říká Ronald Balhaus, výkonný ředitel společnosti Mercedes-Benz Česká republika. Na trh navíc přichází další varianta třída A, provedení CLA Shooting Brake (na snímku) a daří se také třídě B.    

 

Rok SUV

Mercedes má pro letošní rok připravenu řadu novinek. Právě dnes byl zahájen prodej úspěšné třídy V s pohonem všech kol, tedy verze 4MATIC. Letos se také představí nástupce modelu GLK, který bude v duchu nové logiky modelového značení přejmenován na GLC (Geländewagen C klasse, tedy terénní vůz třídy C). Ve stejném duchu bude společně s faceliftem, který přijde ve třetím čtvrtletí přeznačen model ML na GLE (terénní vůz třídy E). Zcela novým modelem bude GLE Coupe, což je přímý konkurent úspěšného BMW X6. „Letošní rok proto označujeme vzhledem k těmto novinkám jako rok SUV,“ říká Ronald Balhaus.

Nový GLE Coupe

Nabídka Mercedesu se bude postupně rozrůstat také o plug-in hybridy. Automobilka uvee na trh takový model v průměru jednou za čtyři měsíce. Již letos na podzim bude například tento pohon k dispozici pro třídu C, v nabídce se objeví také u třídy GLE a přibývat budou další.

 

Prémiový pick-up v dohledu

V o něco delším časovém horizontu se na trhu objeví také středně velký terénní pick up značky Mercedes-Benz. Bude se jednat o první vůz této koncepce od prémiové značky. Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva společnosti Daimler AG a vedoucí divize Mercedes-Benz Cars, k tomu říká: „Pick-upy značky Mercedes-Benz budou podporovat globální růstové cíle naší společnosti. I do tohoto segmentu vstoupíme s nezaměnitelnou tváří a všemi typickými vlastnostmi vozidel naší značky, co se týče bezpečnosti, komfortu, hnacího řetězce a vysoké hodnoty.“

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz