iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Mercedes-Benz propaguje autonomní řízení. S nadsázkou...

Mercedes-Benz propaguje autonomní řízení. S nadsázkou...

 
mercedes-0

úterý, 14. července 2015

Problematika autonomního řízení aut je stále aktuálnější, systémy, které auto dokáží samy bezpečně ovládat, již existují a je jen otázkou času, kdy se začnou stávat součástí výbavy vozidel. Na tahu jsou zejména zákonodárci, protože legislativa zatím plné „autopiloty“ neumožňuje. Automobilka Mercedes-Benz se proto rozhodla začít prosazení autonomního řízení podporovat. Motto její kampaně zní „Quality Time“.

 

Značka s třícípou hvězdou ukazuje na příkladu svého vizionářského výzkumného vozidla F015 Luxury in Motion komplexní výhled do budoucnosti mobility a také způsob, jímž autonomní jízda změní naši společnost. Kampaň s nadsázkou vyzývá k zamyšlení nad cenným statkem, jímž je čas. Mít čas je totiž největším luxusem moderních lidí a čas věnovaný něčemu tak banálnímu, jako je řízení auta, je ve většině případů ztracený čas...  

Díky autonomní jízdě se automobil budoucnosti promění v životní prostor s novou interpretací komfortu a luxusu, rozmanitými možnostmi pro interakci a novými způsoby příjemného trávení času. Vozidlo se změní v „Quality Time Machine“, stroj, který člověku v hektickém světě vrátí ztracený čas. „Mercedes-Benz dokazuje studií F015 Luxury in Motion opět svou průkopnickou roli ve vývoji vizionářských konceptů mobility budoucnosti,“ říká Dr. Jens Thiemer, vedoucí marketingu divize Mercedes-Benz osobní vozy. „V naší kampani ‚Autonomní jízda‘ důsledně stavíme do středu zájmu člověka a představujeme výhody této nové formy cestování, tedy více soukromí a více času. Tím stanovujeme nová měřítka pro moderní luxus.“

Základem digitální kampaně je humorný spot, který ukazuje nové dimenze cestování automobilem díky autonomnímu řízení. Otec posadí své dítě do futuristické dětské sedačky, a pak sám nastoupí. Vůz se rozjede a za okny se míhají světla večerního města. Divák přitom zjišťuje, že za volantem sedí dítě. Otec se uvelebil na zadním sedadle, baví se s tabletem v ruce a pobrukuje si melodii klasického hitu Beatles „Baby you can drive my car“.

Na spot se můžete podívat zde. Také se těšíte na dobu, kdy vás vaše auto samo odveze, kam potřebujete? Hlasujte v naší prázdninové anketě! 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz