iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Sixt patří mezi desítku firem oceněných v rámci programu BMC společnosti Deloitte

Sixt patří mezi desítku firem oceněných v rámci programu BMC společnosti Deloitte

 
sixt

čtvrtek, 20. srpna 2020

Česká republika má za sebou první ročník programu Best Managed Companies (BMC), který oceňuje kvalitu řízení předních soukromě vlastněných společností. Program pod záštitou renomované poradenské společnosti Deloitte a mezi desítku takto oceněných společností zařadil také jednu z automobilové oblasti. Konkrétně se jedná o autopůjčovnu SPEED-LEASE, a.s.

 

Program BMC je globálně uznávaný a má již více než dvacetiletou tradici. Pro úspěch v něm je nezbytné absolvování workshopu založeného na propracované metodice, která firmám pomáhá na cestě k identifikaci vlastních silných i slabých stránek. Zároveň si díky tomu firmy ověří, zda jsou jejich systémy řízení a celková strategie dostatečně silné na to, aby obstály v konkurenci ostatních firem v oboru. Ocenění BMC tak dává veřejnosti signál, že firma je v tom, co dělá, opravdu dobrá.

V rámci prvního ročníku BMC vzešlo z registrovaných firem 25 finalistů, jejichž management prošel screeningem a mnoho hodin trvajícími pohovory a vyhodnocením ve čtyřech oblastech: strategie, produktivita a inovace, firemní kultura řízení a finanční výkonnost.  Podle těchto kritérií pak sedmičlenná porota vybírala oceněné. Zasedli v ní zástupci vysokých škol, které se zaměřují na firmy s rodinnou tradicí, viceprezident Svazu průmyslu a obchodu Radek Špicar, šéfka Czech Institute of Directors Monika Zahálková, generální ředitel Citibank pro Česko Michal Nebeský nebo šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský. Porotci hodnotili nejen jak jsou firmy úspěšné obchodně, ale také jak jsou aktivní v kultivaci podnikání, zda mají pozitivní dopad na své zaměstnance, okolí i region a jestli mají dlouhodobou strategii. Zapojit se mohly pouze firmy, které mají roční obrat větší než 250 mil. korun, jsou řízené z České republiky a minimálně ze 60 procent je vlastní čeští, nebo slovenští podnikatelé. Podmínkou pro účast byla minimálně tříletá podnikatelská historie a alespoň 15 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr.

Sixt v Česku dosahuje při cca 50 zaměstnancích obratu téměř jedné miliardy českých korun a vloni oslavil 20 let svého působení na českém trhu. Hlavními produkty Sixtu jsou operativní leasing, správa firemního autoparku, autopůjčovna  a pronájem aut s řidičem. Značka Sixt byla původně jako německá firma rodiny Sixt založena již v roce 1912. Krizovou dobou pandemie se SIXTu podařilo úspěšně projít díky aktivnímu rozložení obchodních aktivit a operativní leasing, tvořící většinu obratu společnosti, tak i nadále roste. Společnost tak i v obtížném roce 2020 vykazuje hospodářský zisk. Ve společnosti spolupracovníků z managementu českého Sixtu převzal ocenění jeho generální ředitel František Pačes (na titulním snímku). 

 

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz