Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Tour de Fleet jako prostor pro aktuální fleetová témata

Tour de Fleet jako prostor pro aktuální fleetová témata

 
o2-den-s-fleetem-2012-podzim

pondělí, 23. února 2015

Letošní seriál fleetových akcí Tour de Fleet 2015 se bude od předchozích let lišit nejen počtem pořádaných Dnů s Fleetem, ale i v dalších ohledech. Například skladbou přednáškové části, ve které budou větší měrou než doposud zastoupeny nekomerční přednášky.

 

„Chceme návštěvníkům zprostředkovat nové zajímavé informace. Ty jim mohou poskytnout i komerční prezentace zajímavých produktů a služeb, nicméně vystoupení nezávislých odborníků z branže vnímáme jako to nejlepší, co můžeme my jako organizátoři našim hostům nabídnout. Proto jsme se rozhodli na každé akci zařadit do programu dvě tematické přednášky na zajímavé fleetové téma, doplněné ještě případovou studií některého z inspirativních fleetových provozovatelů,“ říká šéfredaktor pořadatelského magazínu FLEET firemní automobily Richard Plos. V současnosti probíhají jednání s řadou potenciálních přednášejících, nicméně program prvních dvou setkání v Plzni a Mostě je již kompletní. Jaký tedy bude?    

 

Plzeň

Na letošním prvním Dnu s Fleetem, který se odehraje 23. dubna v Techmania Science Center v Plzni, vystoupí ing. Eva Dünker, nezávislá specialistka na oblast pojištění a risk managementu s přednáškou, jejíž motto zní: „Pojištěním to jen začíná“. O pojištění vozidel bylo již hodně napsáno a řečeno, ale jsou si manažeři vozových parků vědomi rozdílům mezi produkty pojišťoven? A umí tyto rozdíly využít ve svůj, respektive firemní prospěch? Na tyto a další otázky se bude snažit Eva Dünker odpovědět ve svém vystoupení. Ing. Stanislav Zelenka vystoupí s tématem remarketingu vozových parků a neopomene ve své přednášce rozebrat ani dopady nového zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích č. 56/2001 Sb., který změnil podmínky přehlašování vozidel. A to je něco, s čím se setká prakticky každý majitel firemních vozidel.

Třetí přednáškou bude v Plzni představení fleetové strategie společnosti Siemens. Ivo Hykyš ukáže, jakým způsobem lze vozový park provozovat efektivně i ekologicky. Jaké nástroje a opatření fungují a jakých cílů lze dosáhnout.

 

Most

Druhý Den s Fleetem, se bude konat 20. května v Centru bezpečné jízdy na mosteckém polygonu a v přednáškové části přivítáme ing. Jiřího Čumpelíka, který se bude věnovat zásadám ekonomické jízdy. Ta totiž ovlivní nejen spotřebu, ale také technický stav vozidel, protože jezdit ekologicky, znamená jezdit šetrně nejen ve vztahu k životnímu prostředí, ale i ke svěřené technice. To vše je součástí fleetového „všehomíra“ jménem Total Cost of Ownership, což je téma, kterému se dlouhodobě věnuje ing. Radovan Mužík ze společnosti Fleet Partners. Ve své přednášce v Mostě se zaměří jak na stěžejní, tak okrajové součásti TCO a na to, jak informace o nákladovosti vozového parku využít ve svůj prospěch. S případovou studií pak vystoupí Petr Králíček ze společnosti Philip Morris Česká republika, ve které se věnují prevenci nehodovosti vozidel prakticky od počátku budování své firemní flotily, tedy od roku 1993. V průběhu uplynulých let se zde podařilo rozvinout velice komplexní a efektivní systém pro prevenci nehod., tzv. Fleet Safety Program.

 

Co dalšího?

V programu dalších Dnů s Fleetem postupně přibývají další přednášející. Účastníci se mohou těšit například na přednášku z oblasti sledování provozních nákladů, se kterou vystoupí na akcích v Ostravě a Starém Městě ing. Peter Kolník ze společnosti GT motion. V Dříteči bude jedním z témat problematika monitoringu firemních vozidel. O možnostech současných systémů bude hovořit ing. David Beneš, ředitel produktového úseku společnosti Jablotron Alarms. Zajímavou případovou studii o tom, jak lze ve firmě účinně řešit problémy s nízkou úrovní kvality profesionálních řidičů, přednese Josef Dvořák, jednatel společnosti INEX Spedition. O dalších přednáškách na letošních fleetových setkáních budeme informovat v nejbližší době.   

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz