iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Zájem o leasing zvedají živnostníci, trh ale nadále táhnou velké firmy

Zájem o leasing zvedají živnostníci, trh ale nadále táhnou velké firmy

 
ilustracni-0

úterý, 13. října 2020

Podle leasingové společnosti Arval u nás opětovně stoupá obliba financování firemních vozidel formou operativního leasingu. Roste přitom také poptávka po dlouhodobých typech pronájmu, protože řada firem kvůli koronaviru odkládá nákup nových vozů. Dlouhodobě jsou sice tahouny trhu velké firmy, ale největší nárůst poptávky pozorují experti v segmentu malých podnikatelů a živnostníků a fyzických osob. V tomto segmentu by se růst mohl dokonce přiblížit hranici třiceti procent.

 

„Trh s operativním leasingem začíná ve druhé polovině letošního roku znovu růst. Firmy odkládají v době koronavirové krize nákup nových vozů a prodlužují současné leasingové smlouvy. Zatímco před několika lety byly populární krátkodobé  kontrakty, v současnosti se průměrná doba nájmu zvyšuje na 3,5 roku,“ říká Jiří Solucev, ředitel divize Retail společnosti Arval. „Největší poptávka je po finančně dostupných městských vozech jako je například Škoda Kamiq nebo Hyundai i30. Zájem je také o dražší modely SUV, střední třída vozů je spíše využívaná ve větších firemních flotilách. V celkovém součtu evidujeme stovky nově uzavřených smluv,“ upřesňuje Solucev.

Vozy na operativní leasing využívá podle průzkumu Arval Mobility Observatory téměř třetina firem nad 500 zaměstnanců, střední podniky mají těchto automobilů ve vozových parcích zhruba pětinu. Zcela nový trh představují malé firmy, které nemají více než 9 zaměstnanců, dále živnostníci a fyzické osoby. „Do konce roku očekáváme v této skupině nárůst uzavřených smluv o 30 %. Už neplatí, že operativní leasing je pouze pro velké firmy. Jsme jedním z prvních poskytovatelů operativního leasingu v Česku, kteří nabízejí i malým podnikatelům a fyzickým osobám full service leasing jako těm největším hráčům na trhu,“ říká Jiří Solucev, ředitel divize Retail ve společnosti Arval.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz