Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Evropským autem roku 2016 je Opel Astra

Evropským autem roku 2016 je Opel Astra

astra-2015

pondělí, 29. února 2016

Vítězem letošního ročníku prestižní ankety Car of the Year je Opel Astra. Od 58 motoristických novinářů z 22 zemí Evropy získal celkem 309 bodů. S nevelkým odstupem druhé skončilo Volvo XC90 (294 bodů), třetí je pro rok 2016 již s větším odstupem Mazda MX-5 (202 bodů). Další pořadí finálové sedmičky je následující: Audi A4, Jaguar XE, Škoda Superb a BMW řady 7.

Cenu Car of the Year 2016 převzal ředitel automobilky Opel Dr. Karl-Thomas Neumann z rukou předsedy novinářské poroty Hakana Matsona během zahájení 86. Mezinárodního autosalonu v Ženevě. „Nová Astra reprezentuje start nové etapy Opelu a vítězství v nejprestižnější novinářské anketě jasně dokládá, že jsme na dobré cestě,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann. „Je pro nás velkou ctí vyhrát anketu, ve které rozhodují špičkoví motorističtí novináři z tolika různých zemí.“

O titul krále silnic letos bojovalo více než 40 automobilových novinek, ze kterých v prvním kole vzešla sedmičlenná skupina finalistů, složená z vozů všech automobilových tříd a segmentů.Opel měl dosud ve své sbírce čtyři tituly Auto roku, nová Astra završila první pětici těchto ocenění. Kromě toho Astra vyhrála také např. mezinárodní cenu SAFETYBEST 2015 a získala i trofej Zlatý volant. Již zítra odhalí Opel také verzi kombi, označenou Sports Tourer.