iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Modernizovaná Astra: s úspornými motory i novými systémy

Modernizovaná Astra: s úspornými motory i novými systémy

 
opel-0

pondělí, 8. července 2019

Opel modernizuje model Astra, který dostává techniku od PSA. Jedno z nejlépe aerodynamicky řešených aut na trhu (Cx 0,25 pro kombi a 0,26 pro hatchback) se tak díky moderním a úsporným motorům dostává mezi premianty co do ekonomiky provozu.Vzhledově se naopak měnily jen detaily.

 

V rámci celé nabídky motorů modernizované Astry se kombinovaná spotřeba pohybuje mezi 3,6 až 4,8 l/100 km podle staršího testovacího cyklu NEDC (hodnoty důležité pro stanovení průměrných emisí automobilky) a 4,4 až 5,9 l/100 km podle nové normy WLTP (hodnoty důležité pro odhad reálné spotřeby). „Při modernizaci Astry jsme se soustředili především na snížení spotřeby paliva a emisí,“ říká Christian Müller, šéf vývoje automobilky Opel. „Díky vynikající aerodynamice, novým motorům a převodovkám nové generace se nám podařilo snížit emise CO2 až o 19 procent. To představuje obrovský krok vpřed a významný benefit pro naše zákazníky, kteří profitují i z nižších provozních nákladů. Astra se tak dostává znovu na špičku své třídy.“

Zážehové motory mají filtry pevných částic GPF (Gasoline Particulate Filter), vznětové jsou vybaveny systém selektivní katalytické redukce SCR (Selective Catalytic Reduction) – všechny pohonné jednotky modernizované Astry tak už nyní plní limity emisní normy Euro 6d, která bude závazná pro všechny nově registrované automobily od roku 2021.

 

Nové a modernizované systémy

Podvozek dostal nové tlumiče pro lepší jízdní komfort i zlepšení jízdních vlastností. Příplatkový sportovní podvozek má tvrdší pružiny a tlumiče i strmější převod řízení. Zadní náprava je opatřena Wattovým přímovodem.

V rámci modernizace dostává Astra i nové systémy, jako například novou přední i couvací kameru, digitální rychloměr nebo infotainment nové generace. K dispozici bude také bezdrátová nabíječka mobilních telefonů ve středové konzoli či hi-end audiosystém Bose.

V nabídce budou tři systémy infotainmentu: Multimedia Radio, Multimedia Navi a Multimedia Navi Pro, které podporují Apple CarPlay i Android Auto. Špičkový systém Multimedia Navi Pro (stejný, jako v modelu Insignia) má barevný dotykový displej 20,3 cm (8 palců) a systém lze ovládat hlasem. Pohodlí řidiče zvyšuje služba Connected Navigation předávající dopravní informace v reálném čase nebo online aktualizace map. Nový Opel Astra má jako první model značky digitální rychloměr.

 

Kompaktní a úsporné motory

Kompaktní tříválcové turbodmychadlem přeplňované zážehové motory o objemu 1,2 l mají výkon 81 kW, 96 kWa 107 kW, výkon 107 kW nabídne také agregát o objemu 1,4 l, který je standardně spojen s převodovkou CVT.

Tříválcový turbodiesel 1,5 l, který se bude vyrábět v motorárně Opelu v německém Kaiserslauternu, disponuje výkonem 77 kW, nebo 90 kW, maximální točivý moment činí 260 N.m a 300 N.m. Systém přímého vstřikování nafty do válců common-rail pracuje s tlaky až 2000 barů. Výkonnější turbodiesel může být kombinován se zcela novou devítistupňovou automatickou převodovkou, která u značky Opel debutuje. Ostatní motory jsou standardně spojeny s manuální šestistupňovou převodovkou. O čistotu výfukových plynů se u dieselů stará systém složený z oxidačního katalyzátoru, injektoru AdBlue, SCR katalyzátoru a filtru pevných částic DPF.

Modernizovanou Astru bude možné objednávat od září letošního roku.

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz