iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nejluxusnější Range Rover: SVAutobiography

Nejluxusnější Range Rover: SVAutobiography

 
land-rover-0

pondělí, 30. března 2015

Land Rover představí na mezinárodním autosalonu v New Yorku model Range Rover SVAutobiography. Byl vytvořen v technickém středisku divize Special Vehicle Operations (SVO) ve Velké Británii a může se pochlubit řadou vylepšení oproti standardnímu modelu.

 

Kromě decentních změn karoserie zaujme zejména luxusním koženým interiérem a kompresorem přeplňovaným osmiválcem o objemu 5,0 litru. Ten má maximální výkon 405 kW a točivý moment vrcholí hodnotou 680 N.m. Zájemci mohou ale vybírat z portfolia dalších pohonných jednotek Range Roveru: TDV6, SDV6 Hybrid, SDV8 a SCV6.

Range Rover SVAutobiography pro modelový rok 2016 bude k dostání jak se standardním, tak dlouhým rozvorem a zákazníci si budou moci poprvé u Range Roveru vybrat specifické lakování dvěma odstíny laku. Lze kombinovat horní část karoserie v barvě Santorini Black s jednou z devíti nabízených barev. Automobil se odlišuje novým nápisem Range Rover na kapotě a dveře zavazadlového prostoru jsou ozdobeny znakem SVAutobiography. Maska chladiče je vyvedena ve výrazné barvě Graphite Atlas a leštěném chromu.

Většina ovládacích prvků, včetně obložení tlačítka start/stop a otočných voličů, je vyrobena obráběním z hliníku a stejně jako pedály jsou i ovladače zdobeny rýhovanými detaily. Objevují se také vpředu a vzadu na středové konzoli, kde byly použity výrazné materiály na držák nápojů a kryty zásuvek. Cestující na zadních sedadlech mají k dispozici luxusní polohovatelná sedadla, chladicí box a elektricky ovládané výsuvné stolky.

Do zavazadlového prostoru je možno instalovat posuvnou podlahu, která je vyrobena z hliníku. Jejím vysunutím dozadu se značně usnadňuje nakládání a vykládání zavazadel. Pro spodní část dělených dveří zavazadlového prostoru vyvinula divize Special Vehicle Operations tzv. „příležitostná sedadla“. Jsou uložena v zavazadlovém prostoru, lze je rychle a snadno připravit a poskytují pohodlné sezení pro dva dospělé. Jsou ručně potažena kůží Windsor a mají rám z vysoce odolného hliníku. 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz