iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nissan IMx: elektrický crossover s plnou autonomií

Nissan IMx: elektrický crossover s plnou autonomií

 
imx

čtvrtek, 26. října 2017

Nissan nedávno konečně představil druhou generaci svého elektromobilu Leaf. A jak to tak vypadá, máme se od této značky na co těšit i do budoucna. Na autosalonu v Tokiu totiž Nissan představil atraktivní koncept elektrického crossoveru s dojezdem 600 km a plně autonomní jízdou.

 

Inovativní koncept s označením IMx nabízí pohled do budoucnosti inteligentní mobility podle značky Nissan. Základem technologických funkcí IMx je budoucí verze systému ProPILOT, umožňující plně autonomní ovládání. Po zvolení autonomního režimu řízení systém zaklopí volant do palubní desky a upraví polohu všech sedadel tak, aby měla osádka více pohodlí. Po zvolení režimu manuálního řízení se volant vysune zpět do běžné polohy, sedadla se narovnají a umožní tak plynulý přechod k předání řízení zpět řidiči.

Koncept Nissan IMx využívá novou platformu EV navrženou pro maximální efektivitu vnitřního uspořádání vozu. K pohonu slouží dva elektromotory v přední a zadní části, čímž je zajištěn pohon všech kol. Maximální výkon je 320 kW a točivý moment až 700 N.m. Vysokokapacitní baterie s vylepšenou energetickou hustotou umožňuje dojezd více než 600 kilometrů na jedno nabití. 

Interiér konceptu IMx odpovídá základnímu konceptu prostoru typickému pro tradiční japonské domy a navozuje pocit vzdušnosti. Panoramatická průhledná přístrojová deska disponuje technologií OLED. Samostatný displej s texturou dřeva pod úrovní přístrojové desky zasahuje až do dveří a poskytuje osobám ve vozidle propojení s venkovním světem, stejně jako tradiční japonské papírové dveře shoji.

Umělá inteligence umožňuje řidiči ovládat přístrojový panel pohybem očí a gesty rukou. Díky intuitivnímu rozhraní je možné omezit fyzické zásahy a nutnost používat přepínače.

 

 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2018 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz