iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Revoluce ve třídě E

Revoluce ve třídě E

 
na-web

čtvrtek, 10. prosince 2015

Mercedes-Benz uvolnil fotografie interiéru nové třídy E. Pokud bychom chtěli hovořit o revoluci, tak se neodehrává ani tak na podvozku, motoru a designu, které jsou samozřejmě nepřehlédnutelným generačním skokem, ale v ovládání informačního systému automobilu.

 

Když v roce 2001 přišlo BMW řady 7 se systémem iDrive, otočným ovladačem informačního systému na středové konzoli, byla nemalá část motoristické veřejnosti vůči tomuto zařízení skeptická. Nejenže se tento systém osvědčil, ale následoval ho v dosud vyráběných modelech i konkurenční Mercedes-Benz. Nová třída E nyní přichází s vlastním řešením, které nejspíše ukáže na oplátku cestu těm ostatním. Na ramenech volantu v dosahu obou palců jsou ovladače, kterými řidič ovládá v podstatě všechna nastavení a funkce automobilu. Aniž by řidič sundal ruce z volantu, pohybuje se bezpečně v zorném poli na displeji přístrojové desky v menu a intuitivním pohybem a klikem volí požadovaná nastavení. Otočný ovladač na středové konzoli zůstal, spolujezdec tak může nerušeně vstupovat do nastavení, která se týkají jeho komfortu a informovanosti.

Ztvárnění designu přístrojové desky je co do originality, prezentace hi-tec technologií, použitých materiálů a jejich zpracování opět tím, co bychom od mercedesu očekávali.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz