iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Sprinterská štafeta v podání Mercedesu

Sprinterská štafeta v podání Mercedesu

 
mercedes-0

úterý, 26. září 2017

Mezi užitkovými vozy značky Mercedes-Benz se blíží pomyslná předávka štafetového kolíku u modelu Sprinter. Zcela novou generaci uvede automobilka na trh v prvním pololetí příštího roku. Zatím uvolnila první designérskou skicu naznačující, jak by měl nový van vypadat.

 

Mercedes-Benz Vans poodhalil detaily o novém modelu Sprinter v rámci prvního ročníku velkého severoamerického veletrhu užitkových vozidel NACV (North American Commercial Vehicle Show) v Atlantě. Nový Sprinter by měl podle prvních informací „definovat svět lehkých užitkových vozidel budoucnosti“ a z představené designérské skici je patrné, že designéři neponechali stranou ani stránku designu. Jsou zde patrné všechny hlavní rysy současného úspěšného designérského jazyka značky. Nový sprinter dostane rozsáhlou nabídku asistenčních systémů a služeb v oblasti konektivity v kombinaci s novou telematikou pro „skokové zvýšení efektivity při správě vozidel a vozových parků“. Kromě toho bude možné nový Sprinter ještě cíleněji a přesněji přizpůsobit individuálním požadavkům jednotlivých odvětví na dopravu díky výrazně širší rozmanitosti variant. Nový Sprinter tak Mercedes-Benz charakterizuje spíše jako „systémové řešení“, než pouhý užitkový automobil.  

 „Chceme víc než jen vyrábět nejlepší vozidla. Chceme nabízet vhodné řešení mobility pro každé odvětví a pro každý přepravní úkol. S nadcházející generací modelu Sprinter, pojatou jako celkové systémové řešení, míříme právě tímto směrem. A rozumí se samo sebou, že i nová generace naší ikony mezi lehkými užitkovými vozy disponuje klasickými přednostmi, jako je spolehlivost, bezpečnost a hospodárnost,“ řekl Volker Mornhinweg, vedoucí divize Mercedes-Benz Vans, u příležitosti veletrhu NACV.

 

Průkopník iniciativy pro budoucnost adVANce

Pro divizi Mercedes-Benz Vans je uvedení nové modelové řady Sprinter víc než jen představením nového modelu. Sprinter je zcela v souladu s iniciativou pro budoucnost adVANce, která byla představena na podzim 2016 a zaměřuje se na určující trendy současnosti, kterými jsou například digitalizace nebo urbanizace. S tím související nové zaměření společnosti urychluje přeměnu z výhradního výrobce vozidel na poskytovatele komplexních řešení mobility. Prvním novým modelem v rámci tohoto plánu rozvoje se stane právě nový Sprinter, jehož skica odvážný koncept adVANce svým designem částečně připomíná.

 

Sprinter dal označení celé třídě vozidel

První generace modelu Sprinter byla na trh uvedena v roce 1995 a dosud se vozů tohoto jména vyrobilo více než 3,3 milionu kusů, které jezdí ve více než 130 zemích světa. I když se stávající generace přiblížila svému odchodu, zaznamenala v období od ledna do března 2017 meziroční nárůst prodejů o 10 procent. Za tímto výsledkem stojí jak trvalý zájem o tento model, tak uvolnění výrobních kapacit poté, co byla ukončena výroba „technického sourozence“ v podobě Volkswagenu Crafter. Nyní jdou obě automobilky vlastní cestou. Volkswagen svůj nový Crafter představil na sklonku loňského roku, Mercedes-Benz ukáže, kam se svět velkých vanů za ten rok a půl stačil posunout. 

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2018 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz