iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Ženeva: Mercedes-Benz S kupé

Ženeva: Mercedes-Benz S kupé

 
s-kupe-2014

středa, 5. března 2014

Stylově vytříbený vzhled, exkluzivní výbava a kultivovaně sportovní charakter, to je nový Mercedes-Benz třídy S kupé, který kombinuje klasické proporce velkého sportovního kupé s moderním luxusem a nejnovější technikou.

 

Mohutný dvoudveřový automobil disponuje na přání podvozkovým systémem MAGIC BODY CONTROL s funkcí naklánění v zatáčkách. Mezi další technické lahůdky patří průhledový displej a touchpad. Jedinečnost mohou podtrhnout na přání dodávané přední světlomety se 47 krystaly Swarovski na každé straně.
„Nová třída S kupé přenáší do sériové výroby téměř bez úprav ohromující design studie Concept S-Class Coupé, který je charakterizován smyslnou čistotou tvarů a sportovně klasickými proporcemi. Velká kupé tvoří odjakživa vrchol naší modelové nabídky, a proto i to nejnovější nese opět označení třída S,“ uvedl Ola Källenius, člen představenstva divize Mercedes-Benz Cars, zodpovědný za prodej.


Nová třída S kupé právě slaví světovou premiéru na Ženevském autosalonu, u prodejců se objeví ve druhé polovině letošního roku. Zpočátku bude k dispozici v provedení S 500 s motorem V8 Biturbo se zdvihovým objemem 4663 cm3. Motor dosahuje nejvyššího výkonu 335 kW, maximální točivý moment má hodnotu 700 N.m.
MAGIC BODY CONTROL měl světovou premiéru ve třídě S. Kupé nyní přináší další světovou novinku pro sériově vyráběné automobily v podobě funkce naklánění v zatáčkách. Kupé se v zatáčce nakloní podobně jako jezdec na motocyklu nebo sjezdař na lyžích. Příčné zrychlení působící na cestující se snižuje podobným způsobem, jako při jízdě klopenou zatáčkou, a cestující sedí stabilněji ve svých sedadlech. Nová funkce naklánění v zatáčkách nabízí speciálně na silnicích mimo město více radosti z jízdy a komfortu.


Stejně jako pro sedan třídy S je i pro nové kupé nabízen velký počet nových asistenčních systémůjako funkce PRE-SAFE Bremse s rozpoznáváním chodců, adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS s asistentem řízení a funkcí Stop&Go Pilot, brzdový asistent BAS PLUS s asistentem pro jízdu křižovatkou, aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu, adaptivní asistent dálkových světel Plus a asistent nočního vidění Plus. Systém COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS disponuje kromě adaptivního brzdového asistenta, který nabízí ochranu před kolizemi již od 7 km/h, ještě další doplňkovou funkci: Při přetrvávajícím riziku kolize a chybějící reakci řidiče může systém zahájit autonomní brzdění až do rychlosti jízdy cca 105 km/h, a snížit tak intenzitu nárazu do pomaleji jedoucích nebo zastavujících vozidel. Systém brzdí až do rychlosti cca 50 km/h i před stojícími vozidly a do rychlosti cca 40 km/h dokáže zabránit nárazu do překážky před vozem.
Nabídka příplatkových prvků pro interiér třídy S kupé zahrnuje například paket AIR-BALANCE s parfémováním a ionizováním vzduchu, nebo elektrické vyhřívání loketních opěrek, které je součástí paketu Tepelný komfort. Pro přední sedadla je k dispozici paket Komfort sezení, který obsahuje masážní funkci ENERGIZING na principu masáže horkými kameny. Ve spolupráci se značkou Burmester, specialistou na highendové audiosystémy, byly vyvinuty dva nové audiosystémy: Burmester Surround Sound System a Burmester High-End 3D Surround Sound System.

Napsal: redakce

 
s-kupe-2014s-kupe-2014s-kupe-2014s-kupe-2014s-kupe-2014
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz