iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Pláště pro výkonné i běžné SUV od Nokianu

Pláště pro výkonné i běžné SUV od Nokianu

 
nokian-powerproof-wetproof

pondělí, 14. října 2019

Nokian Tyres je znám především díky svým zimním pneumatikám, jeho aktuální úsilí se však stále více zaměřuje také na letní pláště. A zatímco své zimní pneumatiky ladí v podmínkách za polárním kruhem, pro vývoj letních pneumatik má novou základnu ve Španělsku. Nejnovějšími přírůstky v jeho portfoliu jsou Powerproof SUV a Wetproof SUV.

 

Nokian Tyres upravil své již uvedené pláště Powerproof a Wetproof, určené pro běžné osobní automobily, nárokům SUV, které jsou stále oblíbenější. „Víme, že letní pneumatiky musí fungovat bezpečně a spolehlivě od prvních jarních dnů až po pozdní podzim. Při vývoji našich nových SUV produktů tedy byla věnována zvláštní pozornost jejich výkonům v každém počasí,“ říká k tomu Jarno Röytiö, vývojový manažer Nokian Tyres. Obě nové pneumatiky se mohou pochlubit mimo jiné technologií aramidem vyztužených bočnic, jež zvyšuje odolnost vůči poškozením, což řidiči ocení zejména při jízdě mimo silnice.   

 

Powerproof SUV

Nová Powerproof SUV je letní pneumatika určená pro vysokovýkonná SUV. Koncept dvojí bezpečnostní zóny, převzatý z verze pro běžná osobní vozidla, zajišťuje, aby plocha pláště, která je v kontaktu s vozovkou, vedla za všech okolností přesně a poskytovala řidiči vysokou míru předvídatelnosti. Zajišťují to dvě funkční zóny: zóna pro stabilitu na vnějším rameni pneumatiky zaručuje přesnou ovladatelnost, zatímco bezpečnostní zóna na mokro na vnitřním rameni se stará o maximální bezpečnost na mokrých silnicích díky optimalizaci odvodu vody mimo styčnou plochu pneumatiky. Nová směs zajišťuje vysokou přilnavost v širokém rozsahu teplot a také vysokou odolnost. Nokian Powerproof SUV patří do nejvyšší kategorie SUV pneumatik, označované jako UHP (Ultra High Performance). Nabídka rozměrů zahrnuje 29 verzí od 17 do 21 palců.

 

Nokian Wetproof SUV

Svou SUV verzi dostal také plášť Wetproof, který je určen pro malá a středně velká SUV. Její nejsilnější stránkou jsou vynikající brzdné vlastnosti na mokrém povrchu a vysoká odolnost vůči aquaplaningu. Díky tomu je snadno ovladatelná a pohodlná i v deštivých dnech. „Víme, že evropští řidiči obzvláště oceňují dobrou přilnavost jak na suchých, tak na mokrých vozovkách. Nokian Wetproof SUV nabízí ideální kombinaci jízdních vlastností na suchu a na mokru. Podařilo se nám výrazně zlepšit přilnavost na mokru a odolnost vůči aquaplaningu, takže můžeme nabídnout větší bezpečnost řidičům v deštivých jízdních podmínkách,“ vysvětluje Jarno Röytiö. I zde je využita technologie dvojí bezpečnostní zóny a směs Aqua Hybrid SUV s nejvyspělejšími typy polymerů a vylepšenou stavbou se silikou poskytuje vynikající přilnavost na mokru a zároveň zajišťuje nízký valivý odpor. Nokian Wetproof SUV pokrývá 27 rozměrů od 16 do 19 palců.

Obě nové pneumatiky jsme měli možnost si vyzkoušet v rakouském Seefeldu, namontované na vozech Mercedes-Benz GLC. Plášť Powerproof překvapil schopností snášet velké boční síly a vysokou mírou jízdní stability. Vlastnosti Wetproof na mokru jsme si vyzkoušet nemohli, přesto se pneumatika projevila jako komfortní a jistý společník s přesným vedením. V obou případech stojí za zmínku také nízká hlučnost. Obě novinky budou k dispozici na jaře 2020.

 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz