iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Hankook Ventus S1 evo 3 zabodoval v testu Auto Bildu

Hankook Ventus S1 evo 3 zabodoval v testu Auto Bildu

 
pneu

úterý, 26. března 2019

Hankook představil zcela novou výkonnou pneumatiku Ventus S1 evo 3 určenou pro osobní a SUV vozidla. Novinka ihned zabodovala ve vůbec prvním nezávislém testu pořádaném magazínem Auto Bild. Redakce testovala letní pneumatiky 53 různých značek v rozměru 225/45 R 17, a to ve všech výkonnostních kritériích včetně celkové životnosti.

 

Vývoj nejnovější generace plášťů řady Ventus byl stejně jako u všech ostatních pneumatik Hankook zaměřen především na bezpečnost jízdy. Vývojáři se zaměřili na přilnavost k mokré vozovce a nová S1 evo 3 v testu skutečně prokázala mimořádné vlastnosti při brzdění na mokru. Nakonec se v součtu všech hodnocení umístila na celkovém čtvrtém místě za plášti Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 a Falken Azenis FK510. Redakce Auto Bildu kromě toho ve svém hodnocení zdůraznila precizní řízení a dobrou odezvu na suché vozovce. Vývoj pneumatiky Ventus S1 evo 3 probíhal z velké části v Evropském centru pro výzkum a vývoj, účastnila se na něm ovšem také ostatní výzkumná centra společnosti Hankook Tire. Jedná se přitom o produkt zcela nového vývoje, který využil nejnovějších pozatků a technologií. 

„Vysoce výkonné pneumatiky dodáváme na globální trhy již více než 25 let. Naše produkty se mezitím etablovaly jako prémiová originální výbava u předních výrobců automobilů, a to včetně segmentu velmi výkonných sportovních vozů“, uvedl Han-Jun Kim, president společnosti Hankook Tire Europe. „Naší novou vlajkovou lodí pokračujeme důsledně v započaté cestě. V poslední době jsme do sériové výroby zavedli několik nových technologií, a proto jsem si jistý, že počínaje rokem 2019 bude naše nová pneumatika Ventus S1 evo 3 slavit úspěch přímo u našich zákazníků.“

Auto Bild testoval celkem 53 renomovaných značek letních pneumatik v rozměru 225/45 R17, jedná se tak tedy zřejmě o největší nezávislý test pneumatik na světě. Hankook Ventus S1 evo 3 získal hodnocení známkami „dobrá“ nebo „velmi dobrá“, a to ve všech testovaných kritériích se následujícím závěrečným hodnocením:  „Vyvážená pneumatika s vynikajícími výkony, zcela bez výtek, nabízí precizní ovladatelnost s dobrou zpětnou vazbou na suchu a vůbec nejkratší brzdnou dráhu na mokrém povrchu.”

Nový plášť od Hankooku se na trh zatím dodává v 72 různých rozměrech od 17 do 22 palců v profilech 50 až 25 a v šířkách od 205 mm do 315 mm. V nabídce bude také verze s upravenou dvojitou kostrou z umělého hedvábí, která je určena pro vozy SUV. 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz