iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Vanhawk Multiseason: Celoroční pneu pro LUV

Vanhawk Multiseason: Celoroční pneu pro LUV

 
pneu

pátek, 19. června 2020

Celoroční pneumatiky začínají být tématem nejen u osobních, ale i užitkových vozů. První takovou představil i Firestone. Má název Vanhawk Multiseason a výrobce slibuje hospodárný i bezpečný provoz v létě i zimě.

 

Z hlediska hospodárnosti má Vanhawk Multiseason hodnocení C na informačním štítku EU u většiny rozměrů. Připravenost pro zimní provoz je dána zejména dezénem s optimalizovanými hranami a lamelami. Dobré provozní vlastnosti pneumatiky na sněhu jsou výsledkem rozsáhlých simulací a praktických testů v průběhu celého procesu vývoje. Způsobilost ke zvládání nástrah zimního období potvrzuje i symbol horského štítu a sněhové vločky (3PMSF – 3 Peak Mountain Snow Flake) s označením M+S (Mud + Snow) na bočnici pneumatiky, která tak splňuje legislativní požadavky na zimní provoz v Evropě.

Pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason kromě toho obdržela na informačním štítku EU také příznivé hodnocení adheze na mokru (B). Vděčí za to asymetrickému dezénu s podélnými drážkami, které maximalizují odvádění vody ze stopy. Pneumatika těží rovněž z inovativní technologie nanoselektivního míchání směsi, vylepšující provozní vlastnosti na mokru a sněhu. Tato technologie optimalizuje rozptýlení částic siliky ve směsi Bridgestone Nano Pro-tech.

Nejnovější člen rodiny Vanhawk byl vyvinut v Evropě a na trh bude ve vybraných rozměrech uveden v říjnu 2020. Další rozměry budou následovat v listopadu 2020. Nová pneumatika Firestone Vanhawk Multiseason pokryje s 19 různými rozměry pro 15“ nebo 16“ kola, včetně tří variant pro vysoké zatížení (10PR), 84 procent trhu, a může být tedy používána pro téměř všechny druhy lehkých užitkových vozů v různých hmotnostních třídách.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz