iFLEET » Aktuální číslo » FLEET 5 / 2015 » To nejlepší z leasingu i pronájmu

To nejlepší z leasingu i pronájmu

 
05-2015

pondělí, 2. listopadu 2015

Společnost Arval letos v červenci rozšířila nabídku klientům o nový produkt Arval Mid-Term Rental (AMTR). O službách, které jsou v něm zahrnuty, jsme hovořili s Rentals Managerem Arvalu Ivetou Kobylíkovou.

 

V čem je tato služba oproti běžnému operativnímu leasingu nová?

Jde o službu, která vykrývá mezeru mezi krátkodobým pronájmem a klasickým operativním leasingem. To znamená, že se jedná o zapůjčení vozidla na dobu delší než měsíc a kratší než dva roky. Svým charakterem se hodně podobá krátkodobému pronájmu. Klient si vybírá vozidlo podle třídy a my mu obratem nabídneme auta, která máme k dispozici, a dané třídě odpovídají. Když zadá objednávku ráno, může mít vůz přistavený už odpoledne. Nejpozději vykrýváme poptávku do druhého dne. Stejně jako u operativního leasingu je i zde v ceně zahrnut veškerý servis, přezutí na sezonní pneumatiky, asistenční služby, náhradní vozidlo a pojištění. Klient platí pouze pohonné hmoty a provozní kapaliny.

 

Komu je tato služba primárně určena?

Výhody střednědobého pronájmu ocení všichni, kteří se nechtějí nebo nemohou zavázat ke standardnímu operativnímu leasingu na tři a více let. Mohou to být například začínající společnosti, ale také firmy, které pracují v oborech se sezonními výkyvy. Najmout si auta jen na dobu, po kterou je potřebují, je výhodnější než platit za leasing po celý rok. Auta provozovaná formou AMTR jsou vhodná rovněž pro zaměstnance ve zkušební době. Zaměstnavatel se nemusí obávat, že v případě ukončení pracovního poměru mu vozidlo zůstane stát nevyužité na dvoře. Podobné je to v případě projektových manažerů, kteří se najímají na omezenou dobu ke splnění určitého úkolu. V neposlední řadě může střednědobý pronájem sloužit pro vykrytí čekací doby na nové vozidlo v operativním leasingu, když se jedná o model či konfiguraci, jejíž dodací lhůta přesahuje jeden měsíc.

 

Existují pro využití služby nějaká regionální omezení?

Vozidla jsme schopni a připraveni přistavit kdekoli v rámci České republiky. A klienti s nimi samozřejmě mohou jezdit i do zahraničí. Na požádání jim zajistíme s tím spojené dodatkové služby, například připojištění, asistenci, tankovací karty, navigaci a podobně.

 

Z logiky věci vyplývá, že pro AMTR jsou určena auta, která již máte „na skladě“, tedy nikoli auta zcela nová. Jak stará vozidla tedy v rámci této služby nabízíte?

Jde o dobře vybavená vozidla stará maximálně dvanáct měsíců s nájezdem do 30 000 km. Velká většina aut je ve vlastnictví Arvalu. Vozidla sami nakupujeme, staráme se o ně a zajišťujeme veškerý servis. Externích autopůjčoven využíváme jen ve výjimečných případech, když nemůžeme momentálně vykrýt poptávku z vlastních zdrojů. Pokud má klient pronajaté vozidlo déle než rok, v průběhu pronájmu mu jej automaticky vyměníme za nové.

Ve standardní nabídce máme širokou škálu vozů a modelů, ale jsme schopni vyhovět i v případě, že by klient požadoval nějakou jinou značku či model.

 

Máte už nějakou zpětnou vazbu od klientů?

Při zavádění Arval Mid-Term Rental jsme se inspirovali ve Španělsku a v Holandsku, kde tento produkt v rámci služeb nabízených Arvalem velice úspěšně funguje. Věřím, že u nás to bude podobné, a dosavadní výsledky tomu plně nasvědčují. Službu jsme oficiálně spustili od 1. Července, a hned během prvního měsíce jsme půjčili 37 vozidel. Klienti rozšíření naší nabídky uvítali a chválí si zejména rychlou reakci na svou poptávku a bezproblémové dodání vozu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz